Argentyna do września zamknięta dla linii lotniczych

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 kwietnia 2020 14:00
2 komentarze
Rząd argentyński aż do września zakazał liniom lotniczym sprzedaży biletów na loty do tego kraju. Decyzja ta wywołała oburzenie w branży lotniczej, która jest już mocno osłabiona pandemią koronawirusa.
Reklama

Od marca br. granice kraju są formalnie zamknięte dla ruchu pasażerskiego z wyjątkiem własnych obywateli wracających specjalnymi rejsami do domu. Nowe przepisy idą jednak znacznie dalej i zakazują sprzedawania oraz rezerwowania biletów na jakiekolwiek loty pasażerskie do i z Argentyny, a także z transferem przez jej terytorium do 1 września br. Uzasadnieniem wprowadzenia restrykcji jest walka z trwającą także na kontynencie południowoamerykańskim pandemią koronawirusa. W praktyce oznaczają one, że władze nie planują otwarcia kraju przez kilka kolejnych miesięcy i to bez względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej.


Tak daleko idący zakaz spotkał się z niezadowoleniem większości lotnisk oraz przewoźników obecnych na lokalnym rynku. Stanowi on znaczne obciążenie dla LATAM, która jest największą grupą lotniczą w Ameryce Południowej, ale również dla mniejszych, lokalnych linii czekających z niepokojem na wznowienie ruchu. Narzucone przez rząd restrykcje uderzają bezpośrednio także w interesy Aerolineas Argentinas, ale jak podkreślają komentatorzy, sytuacja państwowego przewoźnika jest o tyle lepsza, że może on liczyć na pomoc ze środków publicznych i dzięki temu przetrwać wielomiesięczny kryzys. Linie lotnicze i zarządcy lotnisk podkreślają również, że data ustalona w dekrecie rządowym w żaden sposób nie była z nimi konsultowana.

Fot. D. Stanley (Flicr.com).


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_3c978 2020-04-28 21:00   
gość_3c978 - Profil gość_3c978
Argentyna tyle razy już bankrutowała że raz więcej czy mniej to im (nomen omen) lata. Tyle tylko ze tym razem mogą się zdziwić bo nie będzie komunizm kasy pożyczyć...
WROMK 2020-04-28 14:22   
WROMK - Profil WROMK
Rosja podobno co najmniej do końca roku, ale ruch lotniczy aż do marca przyszłego. Bardzo czarno widzę przyszłość lotnictwa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama