×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Były prezes LOT-u na czele IATA


Sebastian Mikosz poprzednio piastujący stanowisko prezesa LOT-u i do niedawna CEO Kenya Airways został wybrany na starszego wiceprezesa Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).


Mikosz obejmie nowe stanowisko 1 czerwca br. Będzie odpowiedzialny za relacje z członkami organizacji, jak i innymi podmiotami na rynku lotniczym.

- Lotnictwo znajduje się w kryzysie i wszystkie zainteresowane strony z branży i rządów mają duże oczekiwania, że IATA odegra kluczową rolę w doprowadzeniu do jej ożywienia - mówi Mikosz, cytowany w komunikacie organizacji.


Sebastian Mikosz od czerwca 2017 r. do końca grudnia 2019 r. zasiadał w radzie dyrektorów IATA, a jednocześnie był dyrektorem generalnym Kenya Airways. W latach 2009-2011 i 2013-2015 piastował stanowisko prezesa Polskich Linii Lotniczych, a w latach 2015-2017 – prezesa eSky.pl. 

- Musimy przywrócić zaufanie rządów i podróżnych, aby lotnictwo mogło ponownie ruszyć z miejsca, przyczyniać się do ożywienia gospodarczego i łączenia świata. Doświadczenie Sebastiana w otwieraniu i przekształcaniu firm będzie nieocenione w pomaganiu IATA w spełnianiu oczekiwań naszych członków, rządów i zainteresowanych stron - komentuje wybór Alexandre de Juniac, dyrektor generalny IATA i były dyrektor generalny Air France. 

IATA zrzesza ponad 290 linii lotniczych z całego świata.gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie