×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT chce zmienić dreamlinery w samoloty cargo


Polskie Linie Lotnicze LOT planują czasową konwersję samolotów Boeing 787 Dreamliner na maszyny do transportu ładunku. Miałoby to pozwolić przewoźnikowi zarabiać do czasu wznowienia operacji pasażerskich, które uniemożliwia światowa pandemia koronawirusa (COVID-19).


Idąc za rozwiązaniami przyjętymi przez niektórych innych przewoźników pasażerskich na całym świecie, LOT planuje zmodyfikować B787 na potrzeby przewozu towarów. W sprawie zmian koniecznych do przeprowadzenia w tym celu w dreamlinerach, przewoźnik rozmawia już z The Boeing Company – informuje w poniedziałek (27.04) Reuters.

– Rozmawiamy z producentem samolotu o dostosowaniu go do transportu ładunków. Jeśli uzyskamy zgodę i spełnimy wszystkie wymogi bezpieczeństwa, będziemy pierwszą linią lotniczą na świecie, która dostosuje 787 Dreamliner do takiego celu – powiedział Michal Czernicki, rzecznik prasowy Polskich Lini Lotniczych LOT.


Obecnie nie jest jasne, jakie dokładnie modyfikacje musiałby przejść maszyny Boeing 787, aby zrealizować wizję LOT-u dotyczącą możliwości transportu ładunków.

Nie określono także jaka liczba maszyn mogłaby zostać poddana zmianom. Flota PLL LOT składa się 15 egzemplarzy B787 Dreamliner, w tym ośmiu w mniejszej wersji -8 oraz siedmiu w wariancie -9.

Fot.: materiały prasowegość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie