MEA przyleci do Warszawy

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 kwietnia 2020 11:34
1 komentarz
Libańskie Middle East Airlines przylecą do Warszawy. Zgodnie z zamieszczonym planem rejsów repatriacyjnych, przewoźnik wykona rejs na trasie Warszawa-Bejrut 4 maja br.
Reklama
Start ME244 zaplanowany jest z Lotniska Chopina na godz. 16:05, a przylot do Bejrutu na godz. 20:30 czasu lokalnego. Wcześniej samolot przyleci pusty do Warszawy. Szczegóły rejsu przylotowego z Libanu nie zostały podane do publicznej wiadomości. Nie wiadomo także, jaki model maszyny będzie go realizował. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie to airbus A320, bo linia posiada tylko takie wąskokadłubowce. Drugi typ samolotów jaki znajduje się we flocie Middle East Airlines, to szerokokadłubowe airbusy A330-200.

Na 4 maja br. MEA zaplanował także rejsy repatriacyjne z Erywania (Armenia), Kijowa-Boryspolu (Ukraina), Rijadu (Arabia Saudyjska), Freetown (Sierra Leone) oraz Londynu (Wielka Brytania).


Rejsy dostępne są tylko dla obywateli libańskich lub ich rodzin. Listy osób, które chcą wrócić do kraju tworzone są przez przedstawicielstwa Libanu w poszczególnych krajach. Następnie zainteresowani muszą zgłosić się do przewoźnika celem uzgodnienia szczegółów rezerwacji i dokonania opłat. Obowiązkowe jest także wypełnienie specjalnego formularza i wysłanie jego do Ministerstwa Zdrowia.

- Ceny biletów ustalane będą według ceny nabycia bez żadnych zysków. Warto jednak zaznaczyć, że koszt miejsca na lotach repatriacyjnych osiągnie wyniesie około 4 razy kosztu miejsca na regularnych lotach, ponieważ samolot opuści Bejrut pusty (Ferry Flight) i wróci do Libanu z połową pustych miejsc, aby utrzymać akceptowalną odległość między pasażerami, zgodnie ze środkami bezpieczeństwa i warunkami repatriacji zastosowanymi w świetle epidemii COVID-19 - czytamy na stronie przewoźnika.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_4dfe6 2020-04-25 14:25   
gość_4dfe6 - Profil gość_4dfe6
klima w samolocie i tak swoje zrobi... głupota z tymi miejscami...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy