×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MEA przyleci do Warszawy


Libańskie Middle East Airlines przylecą do Warszawy. Zgodnie z zamieszczonym planem rejsów repatriacyjnych, przewoźnik wykona rejs na trasie Warszawa-Bejrut 4 maja br.


Start ME244 zaplanowany jest z Lotniska Chopina na godz. 16:05, a przylot do Bejrutu na godz. 20:30 czasu lokalnego. Wcześniej samolot przyleci pusty do Warszawy. Szczegóły rejsu przylotowego z Libanu nie zostały podane do publicznej wiadomości. Nie wiadomo także, jaki model maszyny będzie go realizował. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie to airbus A320, bo linia posiada tylko takie wąskokadłubowce. Drugi typ samolotów jaki znajduje się we flocie Middle East Airlines, to szerokokadłubowe airbusy A330-200.

Na 4 maja br. MEA zaplanował także rejsy repatriacyjne z Erywania (Armenia), Kijowa-Boryspolu (Ukraina), Rijadu (Arabia Saudyjska), Freetown (Sierra Leone) oraz Londynu (Wielka Brytania). 


Rejsy dostępne są tylko dla obywateli libańskich lub ich rodzin. Listy osób, które chcą wrócić do kraju tworzone są przez przedstawicielstwa Libanu w poszczególnych krajach. Następnie zainteresowani muszą zgłosić się do przewoźnika celem uzgodnienia szczegółów rezerwacji i dokonania opłat. Obowiązkowe jest także wypełnienie specjalnego formularza i wysłanie jego do Ministerstwa Zdrowia.

- Ceny biletów ustalane będą według ceny nabycia bez żadnych zysków. Warto jednak zaznaczyć, że koszt miejsca na lotach repatriacyjnych osiągnie wyniesie około 4 razy kosztu miejsca na regularnych lotach, ponieważ samolot opuści Bejrut pusty (Ferry Flight) i wróci do Libanu z połową pustych miejsc, aby utrzymać akceptowalną odległość między pasażerami, zgodnie ze środkami bezpieczeństwa i warunkami repatriacji zastosowanymi w świetle epidemii COVID-19 - czytamy na stronie przewoźnika.  

fot. mat. prasowegość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie