Modlin: Pierwszy kwartał spod znaku pandemii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
24 kwietnia 2020 10:11
1 komentarz
W pierwszym kwartale z lotniska w Modlinie skorzystało ponad 489 tys. pasażerów. To o 32 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2019 r.
Reklama

Od stycznia do marca wykonano 3698 startów i lądowań. Wynik ten jest słabszy od ubiegłorocznego o 27 proc. Jak zawiadamia Mazowiecki Port Lotniczy, aktualnie jest w nim zbazowanych 6 samolotów Ryanaira, które odbywają cykliczne loty techniczne. Prócz tego, maszyny te wykorzystywane są także do przewozu ładunków cargo głównie ze sprzętem medycznym. W godz. 7:00 - 19:00 odbywają się także operacje dla lotów szkoleniowych i treningowych oraz General Aviation czy loty wojskowe o statusie State.

- Sezon letni 2020 miał być dla nas rekordowy pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Planowane były nowe kierunki czarterowe, miała być zwiększona liczba dostępnych kierunków regularnych. Niestety plany te musimy odłożyć w czasie. Dzisiaj jednak najważniejsze jest przetrwanie lotniska, które tnie koszty, zawiesza inwestycje i oszczędza na wszystkich wydatkach. Zredukowaliśmy pensje w porozumieniu z pracownikami, by chronić miejsca pracy. Wsparcie Wspólników, a także zaliczenie lotniska do grupy portów objętych pomocą rządową to obecnie priorytetowe sprawy. Wierzymy, że Rada Ministrów i Ministerstwo Infrastruktury zdają sobie sprawę z kluczowego znaczenia naszego lotniska dla Mazowsza i nie wykluczą nas ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej - mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_cf7b3 2020-04-24 10:23   
gość_cf7b3 - Profil gość_cf7b3
Nie podają ile w poszczególnych miesiącach, bo spadki były. Słabe podejście
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama