×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Pierwszy kwartał spod znaku pandemii


W pierwszym kwartale z lotniska w Modlinie skorzystało ponad 489 tys. pasażerów. To o 32 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2019 r.


Od stycznia do marca wykonano 3698 startów i lądowań. Wynik ten jest słabszy od ubiegłorocznego o 27 proc. Jak zawiadamia Mazowiecki Port Lotniczy, aktualnie jest w nim zbazowanych 6 samolotów Ryanaira, które odbywają cykliczne loty techniczne. Prócz tego, maszyny te wykorzystywane są także do przewozu ładunków cargo głównie ze sprzętem medycznym. W godz. 7:00 - 19:00 odbywają się także operacje dla lotów szkoleniowych i treningowych oraz General Aviation czy loty wojskowe o statusie State. 

- Sezon letni 2020 miał być dla nas rekordowy pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Planowane były nowe kierunki czarterowe, miała być zwiększona liczba dostępnych kierunków regularnych. Niestety plany te musimy odłożyć w czasie. Dzisiaj jednak najważniejsze jest przetrwanie lotniska, które tnie koszty, zawiesza inwestycje i oszczędza na wszystkich wydatkach. Zredukowaliśmy pensje w porozumieniu z pracownikami, by chronić miejsca pracy. Wsparcie Wspólników, a także zaliczenie lotniska do grupy portów objętych pomocą rządową to obecnie priorytetowe sprawy. Wierzymy, że Rada Ministrów i Ministerstwo Infrastruktury zdają sobie sprawę z kluczowego znaczenia naszego lotniska dla Mazowsza i nie wykluczą nas ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej - mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa lotniska w Modlinie. gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie