×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ICAO: Do września branża straci ponad miliard pasażerów


Według szacunków Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO), do września br. liczba pasażerów zmniejszy się o 1 miliard 200 mln.


Wyraźny spadek przewidywany jest na szczyt sezonu letniego. Ucierpi rynek europejski, ale też przewoźnicy z Azji i Pacyfiku. W okresie od stycznia do września przychody branży zmniejszą się o 160 - 250 mld dolarów.

Coraz więcej linii minimalnie nadrabia straty rejsami cargo. Przewoźnicy tacy jak Swiss, Wizzair, American Airlines czy też LOT wykorzystują maszyny pasażerskie do przewozu towarów, a ładunek umiejscowiany jest zarówno w lukach bagażowych, jak i na fotelach.

Paradoksalnie pandemia sprzyja przewoźnikom cargo. Utrudnienia w transporcie lądowym powodują wzrost cen na przewóz, w tym także lotniczy. Również samoloty, które w czasie pandemii nadal są eksploatowane, w przyszłości nie będą musiały przechodzić drogich przeglądów, jakie czekają maszyny aktualnie trzymane w hangarach. gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie