×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hiszpania studzi zapały wczasowiczów


Hiszpańskie organizacje działające w branży turystycznej i hotelarskiej wysuwają kilka pomysłów aby uratować najbliższy sezon wakacyjny. Jednak Alberto Garzon - minister ds. konsumpcji - zaleca "cierpliwość i ostrożność" przy planowaniu wyjazdów.


Jednym z pomysłów jest "oznaczanie" turystów za pomocą kolorowych opasek. W ten sposób byłoby jasne, kto już przeszedł COVID-19 (opaska biała), kto jest zdrowy (zielona) i kto jest w grupie wysokiego ryzyka (czerwony). Pojawiła się także idea wprowadzenia obowiązku dwumetrowych odległości między ręcznikami czy leżakami na plaży. 

- Zachowanie na plażach dwumetrowego odstępu pomiędzy plażowiczami jest zwyczajną fikcją - skwitował Emilio Gallego, prezes hiszpańskiego Confederación Empresarial de Hostelería, w rozmowie z dziennikiem "El Mundo". 


Innym rozwiązaniem miałby być projekt "COVID free". Hotele i inne obiekty turystyczne, które do niego przystąpią, dawałyby gwarancję, że ich pracownicy oraz klienci nie są zainfekowani. Zasadnym pozostaje jednak postawienie pytań jak będzie wyglądać weryfikowanie przyjezdnych i czy nie naruszy to ich prywatności.

Zapały wczasowe studzą rządzący. Zarówno wspomniany Alberto Garzon, jak i Yolanda Diaz - minister pracy - są zdecydowanie ostrożniejsi. Ta ostatnia miała nawet powiedzieć, że turystyka hiszpańska nie otworzy się do końca roku. 

Hiszpania jest teraz na drugim miejscu na świecie pod względem liczby wykrytych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W czwartek (23.04) było 213 tys. zarejestrowanych przypadków. Ponad 88 tys. osób wyzdrowiało, a 22,2 tys. - zmarło. Jednocześnie jak oblicza branża turystyczna dotąd sektor ten stracił już ponad 90 mld euro z powodu koronawirusa. gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie