×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baltona całkowicie przejęta przez PPL


Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona poinformowało o całkowitym zakupie spółki przez Polskie Porty Lotnicze.


Na początku kwietnia PPL miały bezpośrednio 93,7 proc. akcji Baltony, a 3,3 proc. zakupiły w sposób pośredni. 6 kwietnia Przedsiębiorstwo Państwowe przejęło 2,9 proc. akcji, a 15 kwietnia - ostatni 0,1 proc., tym samym posiadając 100 proc. udziałów w Baltonie. 

Zakup spółki wynikał z zadłużeń względem PPL - Baltona zalegała za wynajem czternastu sklepów na Lotnisku Chopina. Licząc od 2018 roku, kiedy to podpisano 9-letnią umowę o wynajmie (szacowaną na 700 mln zł), zadłużenie Baltony wobec PPL sięga pułapu 55 mln zł. 


W październiku 2019 r. większościowy właściciel udziałów w Baltonie, Flemingo International Limited BVI podpisał umowę inwestycyjną z PPL, dotyczącą sprzedaży 80,68 proc. udziałów. 

W lutym br. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” otrzymało zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Baltony. 

Sklepy wolnocłowe Baltony znajdują się zarówno na warszawskim Lotnisku Chopina, jak i w polskich portach regionalnych oraz w Estonii, Rumunii, Włoszech, we Francji i na Ukrainie. gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie