Emirates zwiększa środki bezpieczeństwa na lotnisku i na pokładzie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
22 kwietnia 2020 11:25
7 komentarzy
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów linie Emirates zintensyfikowały środki ostrożności na lotnisku w Dubaju i na pokładach samolotów.
Reklama

Wszyscy członkowie personelu pokładowego i naziemnego pozostający w bezpośrednim kontakcie z pasażerami będą od teraz zakładać osobiste wyposażenie ochronne (PPE), w skład którego wchodzi jednorazowy fartuch ochronny zakładany na mundur oraz gogle, maseczka i rękawiczki.

Na międzynarodowym lotnisku w Dubaju rękawiczki i maseczki są obowiązkowe dla wszystkich podróżujących i pracowników. Skanery termiczne monitorują temperatury wszystkich osób wchodzących na teren portu lotniczego. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład.

Zespół lotniska zainstalował również bariery ochronne przy każdym stanowisku odprawy, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom.

Na pokładzie Emirates miejsca są przydzielane z wyprzedzeniem, a między poszczególnymi pasażerami lub rodzinami pozostawiane są puste siedzenia zgodnie z wymogami zachowania fizycznego dystansu.

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo personelu i pasażerów, linie Emirates zmodyfikowały również swoje usługi lotnicze. Żywność i napoje są oferowane w formie pudełek w stylu bento, aby zmniejszyć kontakt między załogą a klientami podczas posiłku i zminimalizować ryzyko interakcji. W takich pudełkach serwowane są kanapki, napoje, przekąski i desery.

Podobnie, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa poprzez dotyk, czasopisma i inne materiały do czytania są tymczasowo niedostępne. Na pokład nie można też wnosić bagażu podręcznego. Przedmioty dozwolone w kabinie są ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub akcesoriów dziecięcych. Wszystkie pozostałe przedmioty powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym, do którego zostanie dodany limit bagażu podręcznego. Ponadto podróżni są zobowiązani do noszenia maseczek i rękawiczek podczas odprawy i lotu, aż do momentu zejścia z pokładu.

Po każdej podróży samoloty Emirates są poddawane zaawansowanym procedurom czyszczenia i dezynfekcji w Dubaju.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5fb88 2020-04-23 00:52   
gość_5fb88 - Profil gość_5fb88
czyli gość_0abf4: Wromk, mam gleboko w nosie, kto gdzie sobie lata i w jakiej klasie sredniej, wyzszej czy jeszcze innej sobie jest. A jeszcze glebiej mam to ze ktos sie zali ze musza byc jakies ograniczenia ( abstrahujac od tego czy sluszne, czy nie, akurat tez uwazam, ze te sa idiotyczne) Niemniej jednak sadze, ze ludzie powinni widziec powazniejsze problemy na swiecie niz takie pierdoly. A im mniej ludzi bedzie gdziekolwiek i czymkolwiek sie przemieszczac, tym lepiej. Coraz mniej w tym wszystkim bylo sensu i troche takiego oddechu od pedu wszystkim zrobi dobrze.
WROMK 2020-04-22 16:45   
WROMK - Profil WROMK
gość_920d8 Popieram w całości. Takie linie nie raczej nie będą długo cieszyć się dobrą kondycją finansową. Zresztą to co zostało z Emirates to już dawno nie przypomina linii wysokiej klasy, a każdy kryzys jest wykorzystywany do coraz większego upokorzenia pasażerów samolotów, bo rozumiem, że nie będzie żadnych dodatkowych kontroli i obostrzeń dla pasażerów kolei i autobusów międzynarodowych. One przecież wirusa nie przewożą tylko te „złe” samoloty z „zepsutymi bogaczami niszczącymi planetę”.
WROMK 2020-04-22 16:38   
WROMK - Profil WROMK
gość_0abf4 Rozumiem, że Tobie zakaz bagażu nie przeszkadza i cieszysz się że przez 10 godzin lub więcej będziesz w stresie czy wszystko doleci i nie zaginie. Po za tym bagaż PODRĘCZNY jest po to aby mieć go pod ręką i schować w nim potrzebne w podróży przedmioty. Co do środowiska to jest to argument ludzi, których solą w oku jest istnienie osób z klasy średniej, którzy chcą ruszyć się gdzieś dalej niż 300 km od domu. Celem tego są oczywiście nowe podatki i finansowe dobijanie tych osób. Jakoś po podniesieniu cen i opodatkowaniu wszystko cudownie przestanie truć środowisko, może jednak nie jestem douczony i banknoty rzeczywiście pochłaniają CO2.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama