×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Oktoberfest się nie odbędzie


Pierwszy raz od zakończenia działań wojennych w 1945 r. Oktoberfest się nie odbędzie. Władze Bawarii - niemieckiego kraju związkowego słynnego z piwnego święta - postanowiły odwołać wydarzenie ze względu na pandemię koronawirusa.


Tegoroczny festiwal piwa miał odbywać się od 19 września do 4 października. Władze Bawarii i burmistrz Monachium zdecydowali jednak, że tak wielka impreza masowa byłaby zbyt dużym zagrożeniem i zdecydowali się ją odwołać. Nie było także zgody na zorganizowanie kilku mniejszych wydarzeń w dłuższym rozstrzale czasowym. Premier Bawarii - Markus Soeder - uzasadniając swoją decyzję stwierdził także, że doświadczenia Włoch i Austrii, które w lutym przeżywały oblężenie związane z sezonem narciarskim i karnawałem wskazują jak bardzo niebezpieczne może być organizowanie dużych imprez i zapraszanie gości nie tylko z różnych regionów krajów, ale także z zagranicy.

Tradycja święta piwowarów w Bawarii sięga od XVI w. W przeszłości było odwoływane kilkakrotnie, także z powodu epidemii. Cholera zatrzymała festiwal w 1854 i 1873 r. Z kolei działania wojenne tylko w dziewiętnastym stuleci doprowadziły do anulowania imprez w 1813, 1866 i 1870 r. 


Władze południowego kraju związkowego zapewne uczą się także na własnych błędach. Wiele wskazuje na to, że wybory jakie przeprowadzono w drugiej połowie marca (I tura - tradycyjna odbyła się 15 marca, II - korespondencyjnie - 29 marca) doprowadziły do znaczącego wzrostu zachorowań na COVID-19. Jeszcze przed tym wydarzeniem Bawaria była na 4 miejscu w Niemczech pod względem liczby zakażeń na milion mieszkańców. Liczba chorych i śmierci z tego powodu zaczęła gwałtowanie rosnąć najpierw po 20 marca, a potem po 1 kwietnia br. Obecnie land jest na pierwszym miejscu pod względem liczby wykrytych przypadków w całym kraju w przeliczeniu na milion obywateli.

fot. Pasitiff (flickr.com, CC)
gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie