Oktoberfest się nie odbędzie

22 kwietnia 2020 11:00
8 komentarzy
Pierwszy raz od zakończenia działań wojennych w 1945 r. Oktoberfest się nie odbędzie. Władze Bawarii - niemieckiego kraju związkowego słynnego z piwnego święta - postanowiły odwołać wydarzenie ze względu na pandemię koronawirusa.
Reklama
Tegoroczny festiwal piwa miał odbywać się od 19 września do 4 października. Władze Bawarii i burmistrz Monachium zdecydowali jednak, że tak wielka impreza masowa byłaby zbyt dużym zagrożeniem i zdecydowali się ją odwołać. Nie było także zgody na zorganizowanie kilku mniejszych wydarzeń w dłuższym rozstrzale czasowym. Premier Bawarii - Markus Soeder - uzasadniając swoją decyzję stwierdził także, że doświadczenia Włoch i Austrii, które w lutym przeżywały oblężenie związane z sezonem narciarskim i karnawałem wskazują jak bardzo niebezpieczne może być organizowanie dużych imprez i zapraszanie gości nie tylko z różnych regionów krajów, ale także z zagranicy.

Tradycja święta piwowarów w Bawarii sięga od XVI w. W przeszłości było odwoływane kilkakrotnie, także z powodu epidemii. Cholera zatrzymała festiwal w 1854 i 1873 r. Z kolei działania wojenne tylko w dziewiętnastym stuleci doprowadziły do anulowania imprez w 1813, 1866 i 1870 r.


Władze południowego kraju związkowego zapewne uczą się także na własnych błędach. Wiele wskazuje na to, że wybory jakie przeprowadzono w drugiej połowie marca (I tura - tradycyjna odbyła się 15 marca, II - korespondencyjnie - 29 marca) doprowadziły do znaczącego wzrostu zachorowań na COVID-19. Jeszcze przed tym wydarzeniem Bawaria była na 4 miejscu w Niemczech pod względem liczby zakażeń na milion mieszkańców. Liczba chorych i śmierci z tego powodu zaczęła gwałtowanie rosnąć najpierw po 20 marca, a potem po 1 kwietnia br. Obecnie land jest na pierwszym miejscu pod względem liczby wykrytych przypadków w całym kraju w przeliczeniu na milion obywateli.

fot. Pasitiff (flickr.com, CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fc723 2020-04-23 16:16   
gość_fc723 - Profil gość_fc723
gość_8b przepraszam, ale ciężko czyta się to co piszesz.
Hub w DUS już był został zamknięty i nie ma zadnych planów powrotu, bo mnożenie hubów nie ma ekonomicznego sensu, a sama LH wskazuje duza liczbe posiadanych hubów jako jeden z większych problemów (proponuje poczytać np. sprawozdania zarządu)
"na przesiadkach już się nie zarabia" - a kto wymyślił taka teze i co ma ją potwierdzać? to jakas kompletna abstrakcja.
Piszesz o czyms ale sam nie podajesz jakichkolwiek danych bazowych, a to co piszesz jest niestety oderwane od realiów
gość_8b80a 2020-04-23 02:51   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_ee00a

"FRA hub światowy, MUC hub europejski" - to stary podział, ostatnia ogłoszona wersja to FRA hub światowy, MUC hub azjatycki.

Redukcja największego hubu jest tak kontrowersyjna, że Lufa tego nie ogłosi. Natomiast zaczęła się one już wcześniej. Lufa stopniowo przenosiła swoje A380 i zamieniała małe samoloty regionalne na rodzinę A320.

Natomiast proponuję żebyśmy poczekali 5 lat i wtedy (lub szybciej, bo zostawiłem sobie spory margines) zobaczymy.

I widać przygotowania do budowy trzeciego hubu w DUS (zwolnienia w Kolonii).
gość_ee00a 2020-04-22 23:24   
gość_ee00a - Profil gość_ee00a
Nie ma sensu czytać...
FRA hub światowy
MUC hub europejski

Tak sobie ustalili ( w MUC są szybsze, łatwiejsze przesiadki)
który HUB ważniejszy?
Zawsze światowy!
Dlatego teraz działa FRA
a wszystkie inne "zamkniete"

Uroki miasta nie mają nic do tego gdzie jest HUB oba miasta są biznesowe.

Widząc jak im się rozkłada ruch pasażerski i cargo przerzucają, otwierają polaczenie, zmieniają samoloty.

Taki Berlin do obu tych miast ma 42 połączenia dziennie (21+21)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy