×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates wprowadziły szybkie testy na COVID-19


Emirates wprowadza szybkie testy na COVID-19 dla wszystkich pasażerów podróżujących do krajów wymagających przedstawienia stosownego certyfikatu. Klienci linii będą im poddawani przed odlotem na lotnisku w Dubaju.


Możliwość wykonywania ekspresowych testów dla pasażerów Emirates powstała dzięki współpracy przewoźnika z lokalnym Urzędem ds. Zdrowia (DHA). Przewoźnik jako pierwszy na świecie oferuje taką procedurę. Jej stosowanie zainaugurowano przed dzisiejszym (15.04) rejsem z Dubaju do Tunisu. Badaniom krwi poddano wszystkich pasażerów tego lotu, a wyniki były znane zaledwie po 10 minutach od pobrania próbek. Cały proces odbył się w specjalnie przygotowanej do tego strefie w terminalu 3 lotniska w Dubaju. W trakcie badań zachowano wszystkie konieczne środki bezpieczeństwa, takie jak odpowiedni dystans między stanowiskami. 


Testy będą wykonywane na razie przed wszystkimi rejsami odbywającymi się do państw, które wymagają od pasażerów posiadania certyfikatu medycznego potwierdzającego brak zakażenia nowym koronawirusem. Ułatwi to podróżowanie do tych miejsc i zapewni Emirates dopływ nowych klientów. Linie stopniowo dodają bowiem połączenia do kolejnych miast. Obok wcześniej wznowionych rejsów do Londynu i Frankfurtu, samoloty Emirates będą latały także do Dżakarty, Manili, Tajpej, Chicago, Tunisu, Algierii i Kabulu.

W związku z trwającą pandemią Emirates już wcześniej wprowadziły również modyfikację serwisu pokładowego oraz zasad przewozu bagażu.  

Fot. Emiratesgość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie