Emirates wprowadziły szybkie testy na COVID-19

Marek Stus - Profil Marek Stus
15 kwietnia 2020 17:07
2 komentarze
Emirates wprowadza szybkie testy na COVID-19 dla wszystkich pasażerów podróżujących do krajów wymagających przedstawienia stosownego certyfikatu. Klienci linii będą im poddawani przed odlotem na lotnisku w Dubaju.
Reklama

Możliwość wykonywania ekspresowych testów dla pasażerów Emirates powstała dzięki współpracy przewoźnika z lokalnym Urzędem ds. Zdrowia (DHA). Przewoźnik jako pierwszy na świecie oferuje taką procedurę. Jej stosowanie zainaugurowano przed dzisiejszym (15.04) rejsem z Dubaju do Tunisu. Badaniom krwi poddano wszystkich pasażerów tego lotu, a wyniki były znane zaledwie po 10 minutach od pobrania próbek. Cały proces odbył się w specjalnie przygotowanej do tego strefie w terminalu 3 lotniska w Dubaju. W trakcie badań zachowano wszystkie konieczne środki bezpieczeństwa, takie jak odpowiedni dystans między stanowiskami.


Testy będą wykonywane na razie przed wszystkimi rejsami odbywającymi się do państw, które wymagają od pasażerów posiadania certyfikatu medycznego potwierdzającego brak zakażenia nowym koronawirusem. Ułatwi to podróżowanie do tych miejsc i zapewni Emirates dopływ nowych klientów. Linie stopniowo dodają bowiem połączenia do kolejnych miast. Obok wcześniej wznowionych rejsów do Londynu i Frankfurtu, samoloty Emirates będą latały także do Dżakarty, Manili, Tajpej, Chicago, Tunisu, Algierii i Kabulu.

W związku z trwającą pandemią Emirates już wcześniej wprowadziły również modyfikację serwisu pokładowego oraz zasad przewozu bagażu.

Fot. Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8d56f 2020-04-18 01:12   
gość_8d56f - Profil gość_8d56f
Emirates powinien zostać natychmiast sprywatyzowany.
gość_88a04 2020-04-15 17:43   
gość_88a04 - Profil gość_88a04
Moze wlasnie to jest rozwiazanie aby odblokowac lotnictwo na swiecie przez najblizsze 2lata?!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama