×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Samolot ze sprzętem od Kulczyk Fundation wylądował w Poznaniu


Dziś (15.04) pierwszy z czterech samolotów przewożących sprzęt medyczny zakupiony przez Dominikę Kulczyk wylądował na poznańskiej Ławicy. Całkowity koszt zakupionych środków to ok. 20 mln złotych.


Cały transport (na pokładzie czterech samolotów) to milion masek chirurgicznych, 1,5 miliona masek FFP2, 100 tysięcy kombinezonów i 100 tysiącach gogli. W sumie jest to 57 ton ładunku. Za finansowanie zakupu odpowiadała fundacja Kulczyk Fundation, która przekazała Naczelnej Izbie Lekarskiej 20 mln złotych. 

Koszty przewozu leżały po stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Całe przedsięwzięcie jest realizowane w ramach akcji humanitarnej, co daje m.in. zwolnienie z cła i podatku VAT. Za logistykę odpowiadała Polsko-Chińska Rada Biznesu. Dostawa ruszyła na pokładzie Dreamlinera (w ramach LOT Cargo) z kantońskiego lotniska Guangzhou Baiyun International Airport. 

W okolicach 20 kwietnia wszystko to trafi już do lekarzy - mówi Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. 

- Cieszę się ogromnie, że tak potrzebne środki ochrony zdrowia i życia dla personelu medycznego już wkrótce będą w Polsce. Dzięki temu mam nadzieję, że wiele lekarek, lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy będzie mogła bezpiecznie dbać o nas, dbając jednocześnie o siebie i swoich ukochanych. Nie zapominajmy, że ponad połowa personelu medycznego to kobiety. Wszyscy teraz musimy być dla siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - podkreśliła Dominika Kulczyk

Kolejne trzy samoloty ze sprzętem przybędą do Poznania w ciągu najbliższych trzech dni.

fot. Kulczyk Fundationgość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie