×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Elektryczne samoloty w roli taksówek już w przyszłym roku


W 2021 r. firma Quantum Air ma zadebiutować z elektrycznymi taksówkami powietrznymi. Jak na razie, maszyny będą latać wyłącznie nad Los Angeles.


Samoloty eFlyer (firmy Bye Aerospace) będą przewozić pasażerów między lotniskami w obrębie metropolii Los Angeles. Koszt użytkownia eFlayerów diametralnie różni się od nielektrycznego kuzynowstwa - godzina lotu ma kosztować 23 dolary. Dla porównania identyczny kurs czteromiejscowym Cessny 172 to wydatek rzędu 110 dolarów. Aktualnie na rynku obecny jest dwumiejscowy eFlyer 2, z 2014 r., ale Bye Aerospace pracuje nad wersją czteromiejscową. Wraz z firmą Quantum oraz norweskim OSM, koncern opracowuje również specjalny program szkoleń pilotażowych. Wszystkie działania mają przyspieszyć wejście na rynek pełnoprawnych eFlayerów w roli powietrznych taksówek. Certyfikacja pilotów potrwa od 18 do 20 miesięcy. 

Dwumiejscowy eFlayer z silnikiem Siemens SP70D może pochwalić się 12-metrową rozpiętością skrzydeł oraz wagą 662 kg (brutto 862 kg). Maksymalna prędkość maszyny to 250 km/h.
gość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie