Elektryczne samoloty w roli taksówek już w przyszłym roku

Bartłomiej Wojnowski - Profil Bartłomiej Wojnowski
15 kwietnia 2020 09:30
W 2021 r. firma Quantum Air ma zadebiutować z elektrycznymi taksówkami powietrznymi. Jak na razie, maszyny będą latać wyłącznie nad Los Angeles.
Reklama

Samoloty eFlyer (firmy Bye Aerospace) będą przewozić pasażerów między lotniskami w obrębie metropolii Los Angeles. Koszt użytkownia eFlayerów diametralnie różni się od nielektrycznego kuzynowstwa - godzina lotu ma kosztować 23 dolary. Dla porównania identyczny kurs czteromiejscowym Cessny 172 to wydatek rzędu 110 dolarów.Aktualnie na rynku obecny jest dwumiejscowy eFlyer 2, z 2014 r., ale Bye Aerospace pracuje nad wersją czteromiejscową. Wraz z firmą Quantum oraz norweskim OSM, koncern opracowuje również specjalny program szkoleń pilotażowych. Wszystkie działania mają przyspieszyć wejście na rynek pełnoprawnych eFlayerów w roli powietrznych taksówek. Certyfikacja pilotów potrwa od 18 do 20 miesięcy.

Dwumiejscowy eFlayer z silnikiem Siemens SP70D może pochwalić się 12-metrową rozpiętością skrzydeł oraz wagą 662 kg (brutto 862 kg). Maksymalna prędkość maszyny to 250 km/h.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama