×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Varadi: "Najczarniejszy dzień w historii". Wizz zwolni tysiąc pracowników


Linie lotnicze Wizz Air poinformowały dziś (14.04) o poważnej redukcji zatrudnienia. Przewoźnik zwolni 1000 swoich pracowników, a pozostałym obniży wynagrodzenie.


- To najczarniejszy dzień w historii firmy - mówi Jozsef Varadi, prezes Wizz Air informując o zwolnieniu 20 proc. pracowników firmy. Wizz Air zwolni 1000 z 4500 zatrudnionych osób. Pracę straci 79 pracowników biurowych, 265 pilotów i 682 osób personelu pokładowego. W Polsce zwolnienia obejmą 120 osób; 30 pilotów i 90 stewardów i stewardess.

Przewoźnik poinformował także, że wynagrodzenia pilotów, personelu pokładowego i biurowego zostaną obniżone średnio o 14 proc. Wizz Air podał również, że przez cały rok wynagrodzenia dyrektora generalnego, zarządu i wyższej kadry zarządzającej zostaną obniżone o 22 proc.


W marcu 2020 r. ruch pasażerski Wizz Air zmniejszył się o 34 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie Wizz Air wykorzystuje  tylko 3 proc. swoich możliwości przewozowych.

Przewoźnik poinformował także o cięciach w swojej flocie i zapowiedział rezygnację z 32 sztuk starszych modeli samolotów, które będą do 2023 roku zwracane do leasingodawców.

Spółka potwierdziła, że posiada płynność finansową z 1,5 mld euro gotówki na koniec marca 2020 r., jedną z najsilniejszych w branży lotniczej.  

W roku fiskalny 2019/20 Wizz Air zanotował zysk na poziomie 280 mln euro i był niższy od zakładanego o blisko 70 mln euro.

Od momentu wybuchu pandemii koronaawirusa Wizz Air współpracuje z różnymi rządami, oferując loty repatriacyjne dla swoich obywateli w Europie, Azji Środkowej, Afryce Północnej i Ameryce Północnej. Spółka obsługiwała również szereg lotów między Chinami a Węgrami w celu dostarczenia materiałów medycznych, przy czym większość zamówień pochodziła od rządu węgierskiego.
gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie