Air France–KLM: Obecna strata to 25 milionów euro dziennie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 kwietnia 2020 11:00
1 komentarz
Z powodu światowej pandemii koronawirusa (COVID-19) i związanymi z nią ograniczeniami lotów, francusko-holenderski holding lotniczy Air France–KLM traci każdego dnia średnio 25 milionów euro – alarmuje kierownictwo. Sytuacja w najbliższych tygodniach ma być jeszcze gorsza.
Reklama

Przewoźnik notuje obecnie stratę w wysokości 25 mln euro każdego dnia – donosi Ben Smith, dyrektor generalny Air France–KLM. Nie jest to jednak jeszcze najgorszy scenariusz jaki czeka lotniczy holding. Linie już zmniejszyły swoją podaż o ponad 1/3, jednak na przełomie kwietnia i maja mają w planach utrzymywanie jedynie podstawowych kilku połączeń dziennie.

Największa redukcja zdolności przewozowych, o 48 proc., dotyczyła siatki połączeń w regionie Azji i Pacyfiku, a następnie siatki krótko- i średniodystansowej, gdzie dostępna liczba miejsc spadła o 44 proc.


Straty byłyby jeszcze bardziej dotkliwe, gdyby nie wprowadzany przez francuski rząd plan zapobiegania masowej likwidacji miejsc pracy, dzięki któremu państwo przejęło znaczną część kosztów zatrudniania pracowników. Air France zaoszczędzi w ten sposób ok. 1,1 mld euro w skali całego roku kalendarzowego.

Jak dodaje Smith, gdyby Air France–KLM wciąż tracił 25 mln euro dziennie, gotówki w kasie holdingu wystarczyłoby do początku czerwca 2020 r. Wiadomo jednak, że strata ta będzie się pogłębiać, dlatego aby nie upaść, przedsiębiorstwo będzie potrzebować wsparcia ratunkowego od rządów Francji i Holandii.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_0c66e 2020-04-14 14:02   
gość_0c66e - Profil gość_0c66e
KLM i Air France niech odda pieniądze pasażerom, którym anulowano loty i usługa nie została wykonana. Jak tak dalej pójdzie, to za fikcyjne vouchery do wykorzystania nikt za rok nie dostanie ani centa, a panowie z zarządów obu linii będą liczyć miliony na swoich kontach w cieniu karaibskich palm. Uważam obie linie za działające na szkodę klientów, przetrzymując ich pieniądze za niewykonane loty i blokowanie zwrotu należności. Jedno ciśnie się na usta : krypto złodzieje!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama