×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France–KLM: Obecna strata to 25 milionów euro dziennie


Z powodu światowej pandemii koronawirusa (COVID-19) i związanymi z nią ograniczeniami lotów, francusko-holenderski holding lotniczy Air France–KLM traci każdego dnia średnio 25 milionów euro – alarmuje kierownictwo. Sytuacja w najbliższych tygodniach ma być jeszcze gorsza.


Przewoźnik notuje obecnie stratę w wysokości 25 mln euro każdego dnia – donosi Ben Smith, dyrektor generalny Air France–KLM. Nie jest to jednak jeszcze najgorszy scenariusz jaki czeka lotniczy holding. Linie już zmniejszyły swoją podaż o ponad 1/3, jednak na przełomie kwietnia i maja mają w planach utrzymywanie jedynie podstawowych kilku połączeń dziennie. 

Największa redukcja zdolności przewozowych, o 48 proc., dotyczyła siatki połączeń w regionie Azji i Pacyfiku, a następnie siatki krótko- i średniodystansowej, gdzie dostępna liczba miejsc spadła o 44 proc. 


Straty byłyby jeszcze bardziej dotkliwe, gdyby nie wprowadzany przez francuski rząd plan zapobiegania masowej likwidacji miejsc pracy, dzięki któremu państwo przejęło znaczną część kosztów zatrudniania pracowników. Air France zaoszczędzi w ten sposób ok. 1,1 mld euro w skali całego roku kalendarzowego.

Jak dodaje Smith, gdyby Air France–KLM wciąż tracił 25 mln euro dziennie, gotówki w kasie holdingu wystarczyłoby do początku czerwca 2020 r. Wiadomo jednak, że strata ta będzie się pogłębiać, dlatego aby nie upaść, przedsiębiorstwo będzie potrzebować wsparcia ratunkowego od rządów Francji i Holandii. 

Fot.: materiały prasowegość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie