Finnair zachęca pracowników do tymczasowej pracy w branży medycznej

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
10 kwietnia 2020 11:52
W okresie tymczasowych zwolnień, pracownicy Finnaira mogą znaleźć pracę w firmach medycznych takich jak Mehiläinen czy Attendo. Zatrudnienie tam znalazło już 67 osób na różnych stanowiskach.
Reklama

Pracownicy przewoźnika są kierowani do innych firm, o ile te nie konkurują bezpośrednio z przewoźnikiem. W firmach medycznych znajdują zatrudnienie nie tylko osoby z doświadczeniem w tej branży, ale także inne, którym oferowane są rozmaite stanowiska organizacyjne. Oferty takie będą dostępne przynajmniej w kwietniu i maju. Jednocześnie Mehiläinen czy Attendo będą tylko pracodawcami tymczasowymi. Głównym pracodawcą pozostanie Finnair - dzięki temu po przywróceniu ruchu lotniczego, pracownicy przewoźnika będą mogli szybko wracać do swoich podstawowych zajęć.

- Wiemy, że wielu pracowników Finnaira ma doświadczenie lub wykształcenie medyczne. Dlatego, dzięki bardzo sprawnej współpracy między naszymi firmami byliśmy w stanie szybko zaoferować zatrudnienie tymczasowe wielu osobom - powiedziała Anu Kolari, działu HR w Mehiläinen.


Jednocześnie w marcu br. liczba przewiezionych przez Finnaira pasażerów spadła o 56,4 proc. względem tego samego miesiąca 2019 r. i osiągnęła poziom 498,6 tys. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło zaledwie 58 proc. (-20,3 pkt proc.). Ruch najbardziej obniżył się na trasach do Azji (-59,6 proc., 80,3 tys.). Mniejsze spadki odnotowano w segmencie cargo (-37,6 proc., 1,69 tys. ton).

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama