Turkish Airlines przedłuża ważność statusów lojalnościowych

Marek Stus - Profil Marek Stus
9 kwietnia 2020 09:29
Turkish Airlines poinformował uczestników swojego programu Miles&Smiles o przedłużeniu o pół roku ważności wszystkich statusów lojalnościowych. Jest to reakcja na bieżącą sytuację na rynku przewozów pasażerskich.
Reklama
W programie obowiązują można zdobyć trzy statusy: Classic Plus (odpowiadający statusowi Star Alliance Silver), Elite i Elite Plus (odpowiadające statusowi Star Alliance Gold). Każdy uczestnik Miles&Smiles ma swój indywidualny okres, w którym może zdobyć, a następnie utrzymać dany status lub awansować na kolejny. Statusy są przyznawane na okres dwóch lat.

Zgodnie z tymczasowymi zmianami ogłoszonymi przez tureckiego przewoźnika każdy uczestnik programu:
  • zachowa o 6 miesięcy dłużej swój aktualny status lojalnościowy
  • będzie mógł nabyć dwa razy więcej mil statusowych, dzięki którym może odnowić swój status na kolejny okres
  • dodatkowo członkowie posiadający najwyższy status Elite Plus będą mieli pól roku więcej na wykorzystanie przysługujących im cyklicznie darmowych upgrade'ów do klasy biznes

Nie jest jasne, czy to nadzwyczajne przedłużenie okresu ważności statusów automatycznie wydłuża także okres, w którym można odnowić dany status. Wydaje się jednak że, biorąc pod uwagę sytuacje i cel tej modyfikacji, odpowiedź na to pytanie powinna być twierdząca.

Linie Turkish Airlines do 1 maja br. nie realizują żadnych rozkładowych lotów międzynarodowych i zdecydowanej większości lotów krajowych. Decyzja o wstrzymaniu operacji pasażerskich jest konsekwencją zakazu lotów zagranicznych wprowadzonego pod koniec marca przez władze Turcji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy