Tajlandia wprowadziła zakaz lotów międzynarodowych

Marek Stus - Profil Marek Stus
07 kwietnia 2020 09:00
Władze Tajlandii zdecydowały o wstrzymaniu rozkładowych lotów międzynarodowych w okresie do 18 kwietnia br. Decyzją objęte zostały wszystkie krajowe porty lotnicze.
Reklama

Blokada ruchu międzynarodowego jest konsekwencją pogłębiających się problemów z egzekwowaniem wprowadzonych pod koniec marca procedur ułatwiających walkę z pandemią koronawirusa. Zgodnie z nimi wszyscy pasażerowie przybywający do Tajlandii podlegają obligatoryjnej, dwutygodniowej kwarantannie. W praktyce dotyczy to obecnie tylko własnych obywateli, gdyż od 25 marca cudzoziemcy tymczasowo nie mogą wjechać do tego kraju.

Jak donoszą lokalne media w ubiegłym tygodniu setkom przylatujących osób udało się naruszyć obowiązujące przepisy. Z tego powodu na obu lotniskach w Bangkoku dochodziło do awantur, a wielu pasażerom udało się uciec służbom epidemiologicznym i uniknąćw ten sposób obowiązkowej kwarantanny. Wzmaga to zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania w kraju zakażeń koronawirusem. W Tajlandii zdiagnozowano jak dotąd ponad 2200 chorych, a 26 osób zmarło z powodu COVID-19. Do znacznego wzrostu zachorowań doszło tam w ubiegłym miesiącu. O ponowne zawleczenie wirusa do kraju władze Tajlandii oskarżały wtedy przede wszystkim turystów.

Zakaz wykonywania lotów międzynarodowych do Tajlandii nie dotyczy rejsów specjalnych, wojskowych, medycznych, a także repatriacyjnych, które pozwalają opuścić Tajlandię przebywającym tam jeszcze cudzoziemcom.

Fot. B. Morga
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama