×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tajlandia wprowadziła zakaz lotów międzynarodowych


Władze Tajlandii zdecydowały o wstrzymaniu rozkładowych lotów międzynarodowych w okresie do 18 kwietnia br. Decyzją objęte zostały wszystkie krajowe porty lotnicze.


Blokada ruchu międzynarodowego jest konsekwencją pogłębiających się problemów z egzekwowaniem wprowadzonych pod koniec marca procedur ułatwiających walkę z pandemią koronawirusa. Zgodnie z nimi wszyscy pasażerowie przybywający do Tajlandii podlegają obligatoryjnej, dwutygodniowej kwarantannie. W praktyce dotyczy to obecnie tylko własnych obywateli, gdyż od 25 marca cudzoziemcy tymczasowo nie mogą wjechać do tego kraju. 

Jak donoszą lokalne media w ubiegłym tygodniu setkom przylatujących osób udało się naruszyć obowiązujące przepisy. Z tego powodu na obu lotniskach w Bangkoku dochodziło do awantur, a wielu pasażerom udało się uciec służbom epidemiologicznym i uniknąćw ten sposób obowiązkowej kwarantanny. Wzmaga to zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania w kraju zakażeń koronawirusem. W Tajlandii zdiagnozowano jak dotąd ponad 2200 chorych, a 26 osób zmarło z powodu COVID-19. Do znacznego wzrostu zachorowań doszło tam w ubiegłym miesiącu. O ponowne zawleczenie wirusa do kraju władze Tajlandii oskarżały wtedy przede wszystkim turystów

Zakaz wykonywania lotów międzynarodowych do Tajlandii nie dotyczy rejsów specjalnych, wojskowych, medycznych, a także repatriacyjnych, które pozwalają opuścić Tajlandię przebywającym tam jeszcze cudzoziemcom. 

Fot. B. Morgagość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie