American Airlines nie polecą z Krakowa

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 kwietnia 2020 17:18
31 komentarzy
American Airlines zrezygnowały z bezpośredniej trasy z Krakowa do Chicago. Połączenie zniknęło z systemu rezerwacyjnego przewoźnika.
Reklama

Loty miały być obsługiwane sezonowo między 7 maja a 23 października br. Planowano, że boeingi 787-8 będą operować sześć razy w tygodniu między miastami. Amerykański przewoźnik miał tym samym wejść w bezpośrednią konkurencję z PLL LOT. To pociągnęło za sobą konsekwencje - polska linia zwiększyła w odpowiedzi liczbę bezpośrednich rejsów z Małopolski do Wietrznego Miasta i dodała bezpośrednie rejsy do Nowego Jorku na cały sezon letni 2020. Nie wiadomo, czy wycofanie się American Airlines wpłynie na decyzje narodowej linii.


Bez wątpienia rezygnacja z połączenia z Krakowa do Chicago to przede wszystkim efekt szerzącej się pandemii koronawirusa w Europie i USA. Nie jest pewne jak długo potrwają obostrzenia dotyczące poruszania się między krajami oraz jak bardzo obniży się popyt na podróże międzynarodowe, nawet po zniesieniu specjalnych zasad sanitarnych.

- Kraków Airport jest w stałym kontakcie z wszystkimi przewoźnikami operującymi z i do Krakowa, w tym także z American Airlines. Od samego początku kryzysu związanego z koronawirusem sygnalizowaliśmy transformacje siatki połączeń na świecie i na naszym lotnisku. Linie amerykańskie, podobnie jak cała branża lotnicza i turystyczna, także stają przez ogromnym wyzwaniem. Wszyscy razem będziemy musieli pracować nad przywróceniem zaufania do podróży lotniczych, by wzmocnić nie tylko wielkich przedsiębiorców i instytucje, ale także tych którzy z turystyki żyją czasami prowadząc biznes rodzinny. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli ustalać nowy termin rozpoczęcia oferowania bezpośredniego połączenia na trasie ORD-KRK-ORD oferowanego przez American Airlines - powiedziała Natalia Vince, rzeczniczka prasowa Kraków Airport, w komentarzu udzielonemu redakcji Pasazer.com.

fot. mat. prasowe
#AKTUALIZACJA 02.04.2020, godz. 21:35; dochodzi komentarz N. Vince#
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4e986 2020-04-07 23:01   
gość_4e986 - Profil gość_4e986
LOT powinien wykorzystać okazję i wycofać z WAW do KRK wszystkie Q400, E170 + stare E190, dodać do tego z 3-4 najstarsze Dreamki i zrobić w KRK swój drugi hub. Do WAW zamówić nowe A320 albo MAX-y o ile wrócą od 2021 i cisnąć tam więcej lotów p2p.
Z WAW powinny latać tylko duże samoloty typu E195, 738 (+MAX) + szeroki kadlub.
gość_8b80a 2020-04-06 09:13   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@lysypiotr76

Rozumujesz kategoriami sprzed xx lat. Wtedy to w razie kryzysu linie "odpowiedzialnie" cięły oferowanie. Jako pierwszy na dużą skalę wyłamał się Ryan po 2001, najpierw składając gigantyczne (100+50, a sam miał wtedy niecałe 50 samolotów) zamówienie na samoloty z olbrzymią zniżką, a potem rozbudowując siatkę.

Teraz niemal wszyscy kombinują jak przy okazji kryzysu wykończyć konkurencję. Dla AA/BA celem nr jeden jest oczywiście Norwegian. Kilka innych linii też może uznać, że to dobra okazja by przejąć trasy Norwegiana, więc w W20/21 i S21 spodziewałbym się masowego dublowania tras tego przewoźnika.
Kelo 2020-04-06 01:09   
Kelo - Profil Kelo
Kryzys może spowodować, że gruby schudnie a chudy zdechnie, już tłumaczę.
#Słowo klucz sloty lotniskowe#
audiotele: Jeśli linia lotnicza X lub Y będzie redukować oferowanie do/z Polski to gdzie będzie wycinać trasy?
a) w koordynowanych- zapchanych WAW/KRK
-decydujący się na taki krok przewoźnik X traci prawa do startu/lądowania a przewoźnik Y może to wykorzystać stawiając na jedną kartę, a wiadomo okres przejściowy po wirusie nie będzie trwał wiecznie (do roku czasu wróci względnie do normy)
b) druga opcja przewoźnik X redukuje w niekoordynowanych regionach
- brak konsekwencji, lotniska i tak były przed wirusem z rezerwami przepustowości lub wręcz w połowie puste.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama