Podwykonawca Condora z wnioskiem o upadłość

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
02 kwietnia 2020 13:44
Linia Thomas Cook Aviation, była spółka zależna linii airBerlin, a do niedawna także podwykonawca Condora, złożyła wniosek o upadłość.
Reklama
Kryzys koronawirusowy doprowadził do kolejnego bankructwa w Niemczech. Linia Thomas Cook Aviation obsługująca połączenia z Düsseldorfu i Lipska dla Condora, złożyła wniosek o upadłość - donosi magazyn informacyjny "Focus".

Prezes linii, Ralf Nagel, chce doprowadzić do bankructwa w ramach procedury ochronnej. Do maja pracownicy mają otrzymać zaległe środki od Federalnej Agencji Pracy. Celem kierownictwa spółki jest całkowita sprzedaż przewoźnika.

Thomas Cook Aviation był podwykonawcą linii Condor, obsługującym połączenia turystyczne z wykorzystaniem sześciu airbusów A320 i A321 z baz operacyjnych Düsseldorfie i Lipsku. Przewoźnik realizował głównie trasy do basenu Morza Śródziemnego.


Thomas Cook Aviation, wcześniej Air Berlin Aviation, został w przeszłości wykupiony przez biuro podróży Thomas Cook z masy upadłościowej przedsiębiorstwa airBerlin. Brytyjskie biuro zarejestrowało pozyskaną spółkę w Niemczech, jako podwykonawcę dla Condora.

Bezpośrednią przyczyną bankructwa firmy jest zakończenie współpracy z Condorem, czyli jedynym klientem linii. Niemiecki przewoźnik turystyczny wypowiedział umowę z powodu obecnej trudnej sytuacji.

Condor sam aktualnie znajduje się w skomplikowanej sytuacji, ponieważ znowu musi walczyć o przetrwanie. Przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą jest teraz skrajnie nieprawdopodobne, zaś jedyną realną szansą linii jest jej nacjonalizacja przez niemiecki rząd.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy