×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Marcowe wyniki zmiażdżone przez koronawirusa


Linia Wizz Air, jako jeden z pierwszych europejskich przewoźników podał swoje marcowe wyniki przewozowe. Uwzględniają one pełny wpływ koronawirusa na działalność linii.


Według Wizz Aira liczba pasażerów z zarezerwowanymi biletami spadła o prawie 36 proc. do 1,75 mln, ponieważ oferowanie w ciągu miesiąca spadło o ponad 33 proc. Jednocześnie średnie obłożenie samolotów pozostało bardzo wysokie i wyniosło 92 proc. 

Podczas gdy emisja dwutlenku węgla w przeliczeniu na jednego pasażera zmniejszyła się o 3,4 proc., ogólny wpływ zmniejszenia zdolności przewozowej przyczynił się do całkowitego zmniejszenia poziomu emisji o 35 proc. 


Pod koniec marca br. przewoźnik zakończył swój poprzedni rok finansowy, ale do tej pory nie określono jeszcze szczegółowo fiskalnego wpływu kryzysu koronawirusowego na firmę. Od 20 lutego cena akcji spółki spadła o ponad połowę.

Wizz Air twierdzi, że przez cały marzec kontynuował loty repatriacyjne i ratunkowe, w tym połączenia z Ameryki Północnej na Węgry. Linia dodaje, że lata także do Chin, aby dostarczyć sprzęt medyczny zamówiony przez rząd węgierski.

fot. mat. prasowegość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie