Wizz Air: Marcowe wyniki zmiażdżone przez koronawirusa

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
02 kwietnia 2020 12:36
1 komentarz
Linia Wizz Air, jako jeden z pierwszych europejskich przewoźników podał swoje marcowe wyniki przewozowe. Uwzględniają one pełny wpływ koronawirusa na działalność linii.
Reklama

Według Wizz Aira liczba pasażerów z zarezerwowanymi biletami spadła o prawie 36 proc. do 1,75 mln, ponieważ oferowanie w ciągu miesiąca spadło o ponad 33 proc. Jednocześnie średnie obłożenie samolotów pozostało bardzo wysokie i wyniosło 92 proc.

Podczas gdy emisja dwutlenku węgla w przeliczeniu na jednego pasażera zmniejszyła się o 3,4 proc., ogólny wpływ zmniejszenia zdolności przewozowej przyczynił się do całkowitego zmniejszenia poziomu emisji o 35 proc.


Pod koniec marca br. przewoźnik zakończył swój poprzedni rok finansowy, ale do tej pory nie określono jeszcze szczegółowo fiskalnego wpływu kryzysu koronawirusowego na firmę. Od 20 lutego cena akcji spółki spadła o ponad połowę.

Wizz Air twierdzi, że przez cały marzec kontynuował loty repatriacyjne i ratunkowe, w tym połączenia z Ameryki Północnej na Węgry. Linia dodaje, że lata także do Chin, aby dostarczyć sprzęt medyczny zamówiony przez rząd węgierski.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_9a53e 2020-04-02 23:03   
gość_9a53e - Profil gość_9a53e
A ponoć mają tyle cashu?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama