Airbnb pomoże swoim gospodarzom

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 kwietnia 2020 10:30
1 komentarz
Serwis Airbnb tworzy specjalny system pomocy dla swoich gospodarzy. Na specjalny fundusz "Superhost Relief Fund" 1 mln dolarów amerykańskich wpłacili sami pracownicy, a 9 mln dołożyli założyciele.
Reklama

"Superhost Relief Fund" przeznaczony jest dla tzw. "Superhosts" oraz wieloletnich gospodarzy związanych z serwisem i zwanych "Experienced". To im Airbnb wypłaci 25 proc. kosztów anulacji, jeśli podróżny zdecydował się na taki krok, a miał zaplanowany pobyt między 14 marca a 31 maja br. Płatności rozpoczną się w kwietniu.

Sami goście będą mogli dokonać anulacji wynajmu według standardowych reguł lub otrzymać ekwiwalent na kolejną podróż w postaci bonu w wysokości 100 proc. wpłaconej kwoty.


Dodatkowo serwis pracuje nad wprowadzeniem systemu dobrowolnych wpłat dla ulubionych przez gości gospodarzy. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu uruchomiona zostanie specjalna platforma wsparcia.

fot. mat. prasowe
Reklama
Tagi
airbnb

Ostatnie komentarze

adam1987 2020-04-02 10:48   
adam1987 - Profil adam1987
Anulowanie na standardowych zasadach? Wynajem krótkoterminowy np. w Polsce jest obecnie nielegalny, więc mówienie o pobieraniu jakichkolwiek opłat jest mocno nie na miejscu. Choć jak widzę na stronie dla rezerwacji do 14 marca z pobytem do końca maja zwracają wszystko.

Swoją drogą biznesy się niektórym posypały. Najpierw krótkoterminowy wynajem wywindował ceny wynajmu długookresowego, a teraz się jednak okazuje, że ma jakieś zalety jak np. stabilność dochodu. "Gospodarze" z Airbnb zostali natomiast z pustymi mieszkaniami i bez dochodu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama