×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PGL chce umorzenia pożyczki Condora


Polska Grupa Lotnicza domaga się od niemieckich władz umorzenia 380 mln euro pożyczki pomostowej dla Condora. To żądanie ma być warunkiem sfinalizowania transakcji.


Polska Grupa Lotnicza (PGL) miałaby zostać zwolniona z obowiązku spłaty pożyczki pomostowej w wysokości 380 mln EUR udzielonej Condorowi przez niemieckie instytucje finansowe. Taką informację przekazał portal jundewelt.de. W ten sposób miałaby zostać uratowana transakcja przejęcia niemieckiej linii lotniczej przez PGL. Umowa miała zostać sfinalizowana do końca marca br., ale z powodu kryzysu koronawirusa ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.   


Przyjęcie propozycji PGL oznaczałoby, że rząd federalny i land Hesja umorzyłyby zobowiązania Condora. Pozwoliłoby to PGL na przejęcie niemieckiej firmy o wiele taniej niż zakładano pod koniec stycznia br. Innym rozwiązaniem mogłoby być wycofanie się z transakcji, co jednak naraziłoby PGL na zapłatę kar umownych, których wysokość nie jest znana.  

LOT i Condor realizują obecnie akcję repatriacji obywateli Polski i Niemiec. Wpływy z tych działań to jednak tylko kropla w morzu utraconych przychodów obu przewoźników. Perspektywy na rynku przewozów lotniczych są bardziej niż złe. W związku z czym Condor wystąpił do niemieckich władz już o kolejną pożyczkę  w wysokości 200 mln euro. Losy transakcji PGL zdecydują się zapewne w kwietniu br., kiedy to Condor miał spłacić 380 mln euro pożyczki pomostowej.  gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie