Rząd ogranicza działalność hoteli

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
31 marca 2020 13:36
6 komentarzy
Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej (31.03) konferencji prasowej podał kolejne obostrzenia związane z szerzącą się epidemią. Dołączone zostały m.in. ograniczenia działalności hoteli i miejsc noclegowych. Zarządzenia wejdą w życie o północy.
Reklama

Hotele i obiekty oferujące miejsca noclegowe mają przestać przyjmować gości. Jedynym wyjątkiem pozostaną miejsca, w których przebywają osoby poddane kwarantannie lub oferujące zakwaterowanie dla służb medycznych.

Goście, którzy zostali zakwaterowani i przed wejściem w życie nowych zasad muszą zostać wymeldowani najpóźniej do 2 kwietnia br. Tutaj pojawia się jednak kolejne odstępstwo - zasada ta nie będzie dotyczyła osób przebywających w podróży służbowej lub wykonują obowiązki służbowe. Dla takich klientów hotele pozostaną otwarte. Póki co nie wiadomo jednak w jaki sposób nowe zarządzenie będzie będzie sprawdzane ani jak goście będą weryfikowani.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_18d2d 2020-04-01 18:02   
gość_18d2d - Profil gość_18d2d
gość_bc5a8 Cytując klasyka: "mieszkam w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja... za moją kasę".
A jednak większość przylatują z zagranicy do tego dobrobytu.

gość_4c60f "A co z osobami, które np. wracają do Polski w ramach akcji #LotdoDomu i gdzieś w okolicach WAW wynajęli pokój w hotelu w celu odbycia kwarantanny? Tacy też są."
Są specjalne hotele na kwarantanne.
gość_49cfc 2020-04-01 17:56   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Moment, moment. A kto każe nocować u kumpla? I dlaczego możliwość zarażenia kumpla ma być gorsza od możliwości zarażenia personelu hotelowego? Hotel trzeba rezerwować nie płacąc od razu tylko przy wyjeździe, prosta zasada i w hotelarstwie powszechna, wtedy odwołanie noclegu nie kosztuje nic.
gość_bc5a8 2020-04-01 14:37   
gość_bc5a8 - Profil gość_bc5a8
@gość_4c60f Inaczej mówiąc państwo polskie powiedziało tobie żebyś się walił i załatwił nocleg u kumpla. A że kumpel może być zarażony to państwa nie obchodzi. Państwo już raz cię załatwiło oferując tzw. "Lot do domu" po cenie dużo wyższej niż lot rejsowy, który chwię wcześniej zlikwidowało, okradając cię drugi raz gdy za tenże lot dopłaciło LOTowi (ukryta dopłata do spółki z pieniędzy podatników) a teraz, jeśli już opłaciłeś swój pobyt, mogło okraść cię po raz trzeci gdy hotel nie będzie mógł (np. w związku z regulaminem) zwrócić pieniędzy.
Cytując klasyka: "mieszkam w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja... za moją kasę".
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama