Finnair wprowadza klasę biznes "light"

Marek Stus - Profil Marek Stus
31 marca 2020 09:45
Finnair wprowadza nową taryfę biznesową w wersji "light", która będzie skromniejszą wersją standardowej oferty linii w tej klasie serwisowej. Pasażerowie nie będą mogli nadać bezpłatnie w niej bagażu oraz otrzymają mniej mil za przelot.
Reklama

Sprzedaż taryf biznesowych "light" ruszyła dzisiaj (31.03) dla przelotów zaplanowanych w sezonie jesienno-zimowym. Możliwość wyboru nowej klasy będzie dotyczyła wszystkich lotów europejskich, a także połączeń realizowanych przez fińskiego przewoźnika między Europą a Azją. Na lotach transatlantyckich w sprzedaży pozostaną na razie dotychczasowe rodzaje taryf.

Różnice między standardową taryfą biznesową i nową klasą "light" będą dotyczyły:
  • bagażu rejestrowanego - w taryfach biznes "light" nie będzie on wliczony w cenę biletu
  • braku możliwości dokonywania zmian i zwrotów biletu
  • mniejszej liczby mil w programach lojalnościowych za podróż w taryfach "light"

W pozostałym zakresie, a więc obsługi i przywilejów na lotnisku oraz na pokładzie nie będzie różnic. Klienci wybierający taryfy biznes "light" nadal będą mogli więc korzystać m.in. priorytetowej odprawy, wstępu do poczekalni biznesowej, czy pełnej oferty posiłków i napojów w trakcie lotu.

Nowa oferta Finnaira odpowiada pojawiającej się stopniowo w branży tendencji do wprowadzania taryf biznesowych z ograniczoną gamą wliczonych w cenę biletu usług lub przywilejów. Na taki krok zdecydowały się w ubiegłym roku temu linie Emirates sprzedając bilety w klasie biznes bez wstępu do poczekalni i ograniczonym wyborem miejsc na pokładzie.

Fot. D. Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama