Komisja Europejska: Złagodzenie reżimu slotowego do października

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
31 marca 2020 10:30
1 komentarz
Rada Europejska przegłosowała w poniedziałek (30.03) decyzję o zawieszeniu wymogu slotowego dla przewoźników cywilnych. Zmiana legislacyjna obowiązuje z mocą wsteczną od 1 marca 2020 r.
Reklama

Rada Europejska podjęła decyzję o zawieszeniu wymogu slotowego do 24 października 2020 r. Przewoźnicy będą zwolnieni z obowiązku wykorzystywania przynajmniej 80 proc. przyznanych przydziałów na start i lądowanie.

Komisja Europejska już wcześniej zapowiedziała, że przedstawi ukierunkowane przepisy, które tymczasowo zwolnią linie lotnicze od konieczności przestrzegania przepisów dotyczących wykorzystania przydziałów czasu na start lub lądowanie. Uchwalone przepisy obowiązują z mocą wsteczną od 1 marca 2020 r. konieczności przestrzegania przepisów dotyczących wykorzystania przydziałów czasu na start lub lądowanie.


Widać wyraźnie, że kryzys nie zakończy się szybko. Zawieszenie wymogu slotowego do października pomoże złagodzić poważne skutki ekonomiczne, z którymi mierzą się linie lotnicze, i da im pewność na cały sezon letni – powiedział Oleg Butković, przewodniczący Rady oraz chorwacki minister morza, transportu i infrastruktury.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przydziałów czasu na start i lądowanie, linie lotnicze muszą wykorzystać każdy przyznany im slot w co najmniej w 80 proc. – w przeciwnym razie w kolejnym roku kalendarzowym będą zmuszone do jego oddania. W związku ze światową pandemią koronawirusa (COVID-19) i drastycznym spadkiem popytu na podróże lotnicze oraz rządowymi ograniczeniami, utrzymywanie częstotliwości lotów na wymaganym poziomie 80 proc. jest niemożliwe, dlatego UE zdecydowała się na doraźne zmiany prawa.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

gość_47b4a 2020-03-31 16:41   
gość_47b4a - Profil gość_47b4a
czyli na LHR to nie obowiazuje, a tam drogie sloty ..
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama