Turcja zakazuje lotów międzynarodowych

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 marca 2020 09:12
Turcja ogłosiła wczoraj (27.03) wieczorem zakaz przyjmowania na jej terytorium lotów międzynarodowych. Tureckie lotniska pozostaną na razie otwarte w ograniczonym zakresie dla ruchu krajowego.
Reklama
O decyzji poinformował w orędziu prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan. Zawieszenie połączeń międzynarodowych obowiązuje do odwołania, ale nie obejmuje przewozów towarowych. Oznacza to anulowanie wszystkich lotów zagranicznych także przez Turkish Airlines. Przewoźnik już wcześniej wstrzymał zdecydowaną większość operacji międzynarodowych do 17 kwietnia br.


Krajowy ruch lotniczy nie został zablokowany, ale w najbliższych tygodniach należy spodziewać się jego mocnego ograniczenia. Władze zakazały bowiem przemieszczania się między 30 największymi miastami kraju, w tym podróżowania do m.in. Stambułu i Izmiru. Wyjazd do miejsc objętych restrykcjami będzie możliwy tylko w wyjątkowych sytuacjach i jedynie na podstawie specjalnej zgody udzielonej przez lokalnych gubernatorów.

Działania podjęte przez turecki rząd mają na celu zatrzymanie postępującej na obszarze kraju epidemii koronawirusa. - Wkraczamy w okres, w którym czeka nas więcej wyrzeczeń. Nie możemy pozostawać bezczynni ani panikować - powiedział Erdogan w swoim przemówieniu.

Fot. Boeing / AFP (okładka)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy