×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turcja zakazuje lotów międzynarodowych


Turcja ogłosiła wczoraj (27.03) wieczorem zakaz przyjmowania na jej terytorium lotów międzynarodowych. Tureckie lotniska pozostaną na razie otwarte w ograniczonym zakresie dla ruchu krajowego.


O decyzji poinformował w orędziu prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan. Zawieszenie połączeń międzynarodowych obowiązuje do odwołania, ale nie obejmuje przewozów towarowych. Oznacza to anulowanie wszystkich lotów zagranicznych także przez Turkish Airlines. Przewoźnik już wcześniej wstrzymał zdecydowaną większość operacji międzynarodowych do 17 kwietnia br. 


Krajowy ruch lotniczy nie został zablokowany, ale w najbliższych tygodniach należy spodziewać się jego mocnego ograniczenia. Władze zakazały bowiem przemieszczania się między 30 największymi miastami kraju, w tym podróżowania do m.in. Stambułu i Izmiru. Wyjazd do miejsc objętych restrykcjami będzie możliwy tylko w wyjątkowych sytuacjach i jedynie na podstawie specjalnej zgody udzielonej przez lokalnych gubernatorów. 

Działania podjęte przez turecki rząd mają na celu zatrzymanie postępującej na obszarze kraju epidemii koronawirusa. - Wkraczamy w okres, w którym czeka nas więcej wyrzeczeń. Nie możemy pozostawać bezczynni ani panikować - powiedział Erdogan w swoim przemówieniu. 

Fot. Boeing / AFP (okładka)gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie