×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa zmieniła A330 w samolot cargo


Z powodu światowej pandemii koronawirusa (COVID-19) Lufthansa zmuszona była do uziemienia większości swojej floty. Przewoźnik postanowił jednak przekształcić jeden ze swoich airbusów A330-300 w samolot towarowy.


Maszyna A330-300 o znakach rejestracyjnych D-AIKI ma pomagać w transporcie sprzętu medycznego z Chin, a w razie potrzeb także z lub do innych miejsc. Samolot przeszedł kilka znacznych przeróbek – część siedzeń na pokładzie została usunięta. 

Maszyna przyleciała do Niemiec w środę (25.03) z ok. 30 tonami specjalnego ładunku obejmującego wyposażenie ochronne i środki medyczne. Przewożony towar zabezpieczono w siedzeniach oraz w skrzyniach na bagaże podręczne. Pozostała część transportu znajdowała się pod pokładem odrzutowca.

„Była to dla naszego„ Kilo-Indii” misja specjalna do Szanghaju i z powrotem. Zwykle A330 wozi przede wszystkim pasażerów, jednak to był lot towarowy. Maszyna będzie mogła jeszcze nie raz przewieźć pomoc humanitarną tam, gdzie będzie w danej chwili najbardziej potrzebna” – napisała w oświadczeniu Lufthansa.

Łącznie Lufthansa posiada w swojej flocie 15 egzemplarzy A330-300, na pokładzie których w standardowych warunkach zasiada  od 216 do 255 osób, w zależności od konfiguracji. Pierwsza maszyna tego typu została niemieckiej linii dostarczona w marcu 2004 r., a ostatnia w marcu 2014 r. A330 przekonwertowany do przewozu towaru trafił do Lufthansy w 2005 r. To obecnie jedyna nieuziemiona maszyna tego typu latająca dla przewoźnika.


Cała grupa Lufthansy uziemiła z powodu globalnego kryzysu niemal 90 proc. swojej floty. Szacuje się, że ok. 700 z 763 samolotów nie jest w stanie wzbić się w powietrze z powodu braku popytu na podniebne podróże lub prawne ograniczenia lotów międzynarodowych.

Specjalne loty towarowe to nie jedyny sposób w jaki przewoźnik pomaga w trudnej sytuacji. Lufthansa ogłosiła, że każdy pracownik z przeszkoleniem medycznym może dobrowolnie zgłosić się do pracy w placówkach medycznych i pomagać w walce z koronawirusem (COVID-19).

Fot.: Lufthansagość_ca762 - Profil
gość_ca762
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie