×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


#ZmienTerminNieOdwoluj - akcja polskiej branży turystycznej


Epidemia koronawirusa mocno uderza w branżę turystyczną. Dlatego m.in. Polska Organizacja Turystyczna promuje akcję #ZmienTerminNieOdwoluj, która ma na celu zachęcanie podróżnych jedynie do zmiany planów wyjazdowych a nie ich całkowitego zaniechania.


Pomysłodawcą jest Piotr Sućko, prezes biura podróży Fun Club, który zainicjował akcję na podstawie licznej korespondencji z klientami. W założeniu ma ona uspakajać podróżnych i uświadamiać ich, w jak trudnym położeniu znalazła się cała gałąź gospodarki. Oddolną akcję podchwyciło Ministerstwo Rozwoju, włączyło się w nią wiele organizacji oraz przedsiębiorstw. Hashtag #ZmienTerminNieOdwoluj i żółta grafika pojawia się na stronach i Facebooku polskich lotnisk, promuje ją Polski Holding Hotelowy, Itaka, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Nocowanie.pl, PKS Polonus i in.

W akcję włączyła się także Polska Organizacja Turystyczna, która dzięki swoim międzynarodowym oddziałom reklamują ją nie tylko w kraju, ale także za granicą pod angielskim odpowiednikiem #PolandDontCancelPostpone


- Jeżeli dokonali Państwo w ostatnim czasie rezerwacji podróży, pobytu czy stolika w restauracji, to nie odwołujcie ich proszę. Jeżeli nie możesz teraz wyjechać, to skontaktujcie się proszę z podmiotem, u którego dokonywaliście rezerwacji i poproście o zmianę terminu. Gwarantuję, że w większości przypadków spotkają się Państwo się z pozytywnym odzewem. W ten sposób będziecie mogli Państwo być pewni, że nie stracicie swoich pieniędzy, a branża turystyczna dostanie konkretne zapewnienie, że klienci wrócą do niej po zakończeniu kryzysu - apeluje Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. 

Większość przewoźników lotniczych, touroperatorów i hotelarzy już dawno zdecydowała się na wprowadzenie ułatwiń w zmianie planów podróży lub rezygnację z biletów czy imprez, nawet jeśli te nie były możliwe w pierwotnie wybranej taryfie. Dla wielu podmiotów jednak przeniesienie terminu, a nie anulacja stanowi prawdziwe być albo nie być nie tylko teraz, ale także po unormowaniu trudnej sytuacji związanej z epidemią. 

W internecie pojawia się także wiele innych akcji, które zachęcają także np. do wybrania na najbliższe wakacje usług polskich firm i podróżowanie po kraju. gość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie