#ZmienTerminNieOdwoluj - akcja polskiej branży turystycznej

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 marca 2020 13:21
Epidemia koronawirusa mocno uderza w branżę turystyczną. Dlatego m.in. Polska Organizacja Turystyczna promuje akcję #ZmienTerminNieOdwoluj, która ma na celu zachęcanie podróżnych jedynie do zmiany planów wyjazdowych a nie ich całkowitego zaniechania.
Reklama

Pomysłodawcą jest Piotr Sućko, prezes biura podróży Fun Club, który zainicjował akcję na podstawie licznej korespondencji z klientami. W założeniu ma ona uspakajać podróżnych i uświadamiać ich, w jak trudnym położeniu znalazła się cała gałąź gospodarki. Oddolną akcję podchwyciło Ministerstwo Rozwoju, włączyło się w nią wiele organizacji oraz przedsiębiorstw. Hashtag #ZmienTerminNieOdwoluj i żółta grafika pojawia się na stronach i Facebooku polskich lotnisk, promuje ją Polski Holding Hotelowy, Itaka, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Nocowanie.pl, PKS Polonus i in.

W akcję włączyła się także Polska Organizacja Turystyczna, która dzięki swoim międzynarodowym oddziałom reklamują ją nie tylko w kraju, ale także za granicą pod angielskim odpowiednikiem #PolandDontCancelPostpone.


- Jeżeli dokonali Państwo w ostatnim czasie rezerwacji podróży, pobytu czy stolika w restauracji, to nie odwołujcie ich proszę. Jeżeli nie możesz teraz wyjechać, to skontaktujcie się proszę z podmiotem, u którego dokonywaliście rezerwacji i poproście o zmianę terminu. Gwarantuję, że w większości przypadków spotkają się Państwo się z pozytywnym odzewem. W ten sposób będziecie mogli Państwo być pewni, że nie stracicie swoich pieniędzy, a branża turystyczna dostanie konkretne zapewnienie, że klienci wrócą do niej po zakończeniu kryzysu - apeluje Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju.

Większość przewoźników lotniczych, touroperatorów i hotelarzy już dawno zdecydowała się na wprowadzenie ułatwiń w zmianie planów podróży lub rezygnację z biletów czy imprez, nawet jeśli te nie były możliwe w pierwotnie wybranej taryfie. Dla wielu podmiotów jednak przeniesienie terminu, a nie anulacja stanowi prawdziwe być albo nie być nie tylko teraz, ale także po unormowaniu trudnej sytuacji związanej z epidemią.

W internecie pojawia się także wiele innych akcji, które zachęcają także np. do wybrania na najbliższe wakacje usług polskich firm i podróżowanie po kraju.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama