Zakaz lotów przedłużony o kolejne dwa tygodnie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 marca 2020 20:35
4 komentarze
Zakaz ruchu lotniczego na terytorium Polski został przedłużony do 11 kwietnia br. czyli o kolejne dwa tygodnie. Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie w tej sprawie.
Reklama

W wyniku ogłoszonych przez premiera Mateusza Morawieckiego restrykcji obowiązujących od 15 marca dotyczących wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do Polski zawieszono wszystkie loty z i do Polski do 28 marca.

Z nowego rozporządzenia wynika, że zakaz zostaje przedłużony i będzie obowiązywać kolejne dwa tygodnie, aż do 11 kwietnia i obejmie loty pasażerskie z wyjątkiem lotów repatriacyjnych. Polskie Linie Lotnicze LOT już w ostatnią niedzielę zawiesiły sprzedaż biletów na wszystkie swoje połączenia aż do 19 kwietnia, a dziś poinformowały o odwołaniu wszystkich rozkładowych lotów do 11 kwietnia.


Rozporządzenie nie obejmuje również krajowych połączeń cargo i pocztowych, czarterowych wykonywanych na polecenie Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych oraz dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, ze statusem HEAD.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b80a 2020-03-25 22:47   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_0af60

Ja bardzo krytycznie oceniam PiS za marnowanie pieniędzy na Radom Airport (i to razy dwa), miliardy w muł na nic nie dający przekop, czy teraz zupełnie urojone plany mocarstwowego rozwoju LOT-u połączone z bardzo konkretnymi działaniami uderzającymi w rozwój gospodarczy regionów.

Ale jeśli chodzi o wirusa to można raczej zarzucić niedostateczny zamordyzm i zbyt wolne działanie. Powinny być maseczki, mierzenie temperatury, sklepy spożywcze tylko online (bez wchodzenia do środka), zakaz korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby sprawne fizycznie (miasta nie są tak duże, ludzie mogą chodzić) i oczywiście kary za zgromadzenia, czy łamanie kwarantanny. I więcej testów.

Na razie z epidemią poradziły sobie Chiny i trochę Korea. Zamordyzmem. Europka Zachodnia i USA będą miały więcej chorych, niż Chiny. Włochy i Hiszpania już mają więcej zmarłych. I bez radykalnych działań skończyłoby to się setkami milionów trupów na świecie. Plus powikłania.

Teraz często piszą i wypowiadają się darwiniści, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że ich społeczeństwa i tak ich zmuszą do lock downu, tylko im później to będzie tym będzie dłużej i drożej. Dobrym przykładem jest UK, Johnson mógł działać od razu, a po dwóch tygodniach od ogłoszenia herd immunity i tak musiał ustąpić na wieść o setkach trupów dziennie we Włoszech.

Postęp z testami jest tak duży, że Polska może za dwa - trzy miesiące mieć problem z głowy. O ile teraz powstrzyma rozwój choroby. I otworzyć się na turystów zagranicznych: z Chin, Rosji, Korei i z byłych demoludów.

Postęp zapewne będzie też z lekarstwami, w pewnym momencie Lombardia, czy Madryt nie będą miały wyboru i będą musiały coś przetestować.
gość_fa832 2020-03-25 17:27   
gość_fa832 - Profil gość_fa832
To ma zabezpieczyć nie tylko przed rozwojem epidemii ale również przed agresywną konkurencją. Wszyscy zaczną w jednym momencie kiedy zostaną ustalone nowe warunki działania. Są tacy, którym wszystko się kojarzy z PiS. Ale doprawdy to nie jest dobry moment...
gość_0af60 2020-03-25 11:49   
gość_0af60 - Profil gość_0af60
Za te absurdalne i nieskuteczne działania PiSowcy powinni spędzić resztę życia za kratami. Porównajcie ilość zachorowań w Polsce z Włochami - identyczna w tym samym okresie. Jedynym skutkiem tych działań będzie kryzys gospodarczy, ale nie od dziś wiadomo, że PiS chce zniszczyć ten kraj
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama