×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa Alitalia już w przyszłym miesiącu


W najbliższych dniach Alitalii grozi utrata płynności finansowej. Jednak włoski rząd robi wszystko, by zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, uratować bankrutującego przewoźnika.


Jak donosi dziennik La Repubblica "nowa" Alitalia powstanie już w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Zdaniem ministra rozwoju gospodarczego, Stefano Patuanelliego z uwagi na sytuację finansową nie ma w tej chwili więcej czasu na ratowanie upadającej linii. Ostateczny kształt projektu pomocowego dla Alitalii cały czas nie jest jednak przesądzony. W ubiegłym tygodniu władze przeznaczyły na wsparcie rodzimego sektora lotniczego 500 mln euro i większość tych pieniędzy ma trafić do przewoźnika. Dominującym scenariuszem jest więc pełna renacjonalizacja linii, choć niewykluczone że ostatecznie będzie dokonana z udziałem włoskiej grupy technologicznej Almaviva. Kilka dni temu raziła ona zainteresowaniem zakupem udziałów w Alitalii


Zgodnie ze wstępnym planem zaprezentowanym wczoraj (23.03) związkom zawodowym Alitalii do "nowej" linii trafi tylko 25-30 samolotów, a więc 1/4 jej obecnej floty. Będzie to równoznaczne ze znacznym ograniczeniem jej działalności operacyjnej oraz nieuchronnymi zwolnieniami, co z kolei może być źródłem konfliktu. Obiecano też, że w zarządzie linii znajdą się miejsca dla przedstawicieli pracowników. Rząd nie ma jednak nadal gotowego pomysłu na przyszłość "odchudzonej" Alitalii. Wydaje się, że dominuje raczej przekonanie o konieczności szybkiego powołania przewoźnika w nowej odsłonie, a jego strategia biznesowa pozostaje na razie na dalszym planie. 

Fot. M. Stus 

gość_d2af7 - Profil
gość_d2af7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie