LOTdoDomu: Prawie 29 tys. przewiezionych pasażerów

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
23 marca 2020 13:02
6 komentarzy
Od 15 marca, czyli ośmiu dni operacji#LOTdoDomu do kraju powróciło prawie 29 tys. polskich obywateli. Jeszcze dzisiaj przewoźnik zabiera Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dublina, Genewy, Helsinek, Budapesztu i Nicei.
Reklama

W ciągu ośmiu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło już 28 706 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 211 rejsów, wykorzystując 44 maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400.

Dzisiaj rozpoczyna się dziewiąty dzień operacji #LOTdoDomu - na dziś planowanych jest 18 rejsów m.in. z Bangkoku, Chicago, Miami, Dubaju, Dublina, Genewy, Oslo, Helsinek, Brukseli, Budapesztu, Nicei, Edynburga, Sztokholmu, Trondheim i Barcelony.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Dubaju,Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki, Kapsztadu, Bergen, Dublina, Larnaki, Brukseli (24.03), oraz z Bangkoku, Chicago, Zanzibaru i Denpasar (25.03). LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych, odległych kierunków świata takich jak m.in Kolombo, Male na Malediwach, Sydney w Australii, a także z Filipin (Cebu i Manili) i Hanoi z międzylądowaniem w Singapurze.


W ramach operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na dedykowanej stronie.

Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo naszych pasażerów, do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje o rozkładach dostępne są na stronie przewoźnika i na stronie Lotniska Chopina.

Kluczowe są również kwestie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji #LOTdoDomu są poddawani pomiarom temperatury ciała, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
adam1987 2020-03-24 21:55   
adam1987 - Profil adam1987
@gość_6564d: Chwilowo żadnego lotu do Indii (czy może bardziej z Indii) nie ma w planach. Aktualną listę kierunków i daty znajdziesz tutaj zobacz link
gość_6564d 2020-03-24 20:30   
gość_6564d - Profil gość_6564d
Czy będzie jakiś lot do Indii?
gość_1bf35 2020-03-24 10:31   
gość_1bf35 - Profil gość_1bf35
To jest żadna pomoc dla obywateli tylko ukryta pomoc dla LOT-u - organizując taką akcje odwołano rejsowe loty dla wielu, zmuszając ich do zapłaty dodatkowej kasy, do czekania wiele godzin w kolejce na okęciu do kontroli etc. Inne kraje zamykały granice powoli, nie blokowały lotów, umożliwiając powrót większości lotami rejsowymi, których liczba i tak się zmniejszyła. Nie każdy kto był zagranicą był nieodpowiedzialny (!)(!) Nikt nie wiedział, jak sytuacja się rozwinie. Niektórzy wyjeżdżali dużo wcześniej, służbo, na dłuższe wyjazdy, etc. Całe zamknięcie granic to bullshit (bo 50km na niemickiej granicy to nie jest zbiorowisko gdzie się wirus może łatwo rozprzestrzenić...) Rząd mogł od razu uruchomić unijny mechanizm aby obywatele wrócili do kraju za darmo, ale widać, że nie o to chodziło (nie o powroty) a coś innego (o propagandę i kasę!)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama