United Airlines zawiesza wszystkie rejsy długodystansowe

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 marca 2020 08:30
Linia United Airlines od końca marca br. przez najbliższe tygodnie nie będzie wykonywać żadnych połączeń długodystansowych. Przewoźnik skupi się na trasach krajowych oraz z/do Meksyku i Guam.
Reklama

Pod koniec marca United Airlines po raz pierwszy od prawie czterech dekad będzie obsługiwał, przede wszystkim krajowe połączenia. Po tym jak przewoźnik podjął decyzję o zakończeniu wszystkich lotów długodystansowych w obliczu pandemii koronawirusa.

Przewoźnik zawiesi 95 proc. swoich lotów międzynarodowych, w tym wszystkie loty do Afryki, Azji, Oceanii, Europy i Ameryki Południowej od 28 marca. Jedynymi pozostałymi połączeniami międzynarodowym będzie niewielka liczba lotów do Meksyku, a także niektóre trasy z wyspy Guam.

Ostatnie cięcia na trasach długodystansowych nastąpiły po tym jak prezes przewoźnika, Oscar Munoz, zapowiedział, że aby firma utrzymała się na rynku, konieczne będą jeszcze większe cięcia.

Munoz wskazuje, że przewoźnik został znacznie dotknięty skutkami gospodarczymi kryzysu koronawirusowego, zaś podaż w kwietniu i maju zmniejszy się o co najmniej 60 proc. Redukcje w siatce połączeń międzynarodowych linii United Airlines są do tej pory najpoważniejsze z tych dokonanych przez amerykańskie linie. American Airlines zawiesi z kolei wszystkie trasy długodystansowe z wyjątkiem tych do Londynu i Tokio oraz utrzyma niektóre loty na Karaiby i do Meksyku. Delta Air Lines utrzymuje większość międzynarodowych połączeń, w tym połączenia międzykontynentalne, nawet przy 70-proc. spadku ruchu lotniczego.


Kryzys jest jednak wciąż dynamiczny i prawdopodobne są dalsze cięcia linii lotniczych. Rząd USA ostrzegł obywateli amerykańskich przed podróżami zagranicznymi, wydając w czwartek (19.03) poradę "nie podróżuj". Ponadto Waszyngton zamyka zarówno granicę lądową kanadyjską jak i meksykańską dla wszystkich z wyjątkiem transportu ładunków oraz niezbędnych podróży, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Ostatnie cięcia w Stanach Zjednoczonych spowodują tymczasowy powrót do obsługi praktycznie tylko tras krajowych, pierwszy raz od wczesnych lat 80-tych. Linia United nie posiadała żadnych tras długodystansowych, aż do momentu rozpoczęcia lotów do Hongkongu i Tokio w 1983 roku, a stała się ważnym międzynarodowym graczem dopiero po przejęciu operacji Pan Am nad Pacyfikiem w 1986 roku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama