×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air poleciał do Chin po sprzęt medyczny


Wizz Air wykonuje specjalny rejs z Budapesztu do Chin z międzylądowaniami. Węgierski przewoźnik ma dostarczyć na Węgry ładunki z Chin, głównie ze sprzętem medycznym i lekarstwami.


Węgierski przewoźnik wykonał specjalne połączenie z Budapesztu przez Nur-Sułtan do Szanghaju. Lot nie jest dostępny dla pasażerów, a samolot w pierwszą stronę leci pusty. 

W drodze powrotnej ma zabrać na pokład ładunki z Chin do Węgier, w tym m.in. sprzęt medyczny i lekarstwa przeznaczone do walki z koronawirusem. W ostatnich dniach do Chin były wysyłane samoloty z niektórych europejskich państw, przywoziły one właśnie sprzęt przekazany przez chiński rząd na rzecz walki z pandemią w Europie. 


Ze względu na dużą odległość, Airbus A321 linii Wizz Air do Szanghaju musi lecieć w międzylądowaniem. W pierwszą stronę, bez ładunku, maszyna zatrzymała się tylko w Nur-Sułtanie, ale w drodze powrotnej z pełnym obciążeniem samolot wyląduje zarówno w Irkucku jak i Nur-Sułtanie. Wczoraj maszyna była w drodze z Kazachstanu do Szanghaju, zaś rejs powrotny zaplanowano na poniedziałek. 


Oprócz tego rejsu towarowego, Wizz Air realizuje także połączenia repatriacyjne dla węgierskich obywateli i wcześniej np. przywiózł turystów przebywających w Maroko. 
gość_5fc97 - Profil
gość_5fc97
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie