Trzęsienie ziemi w Stanach Zjednoczonych. Lotnisko Salt Lake City zamknięte.

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
18 marca 2020 20:03
W środę (18.03) w godzinach porannych w amerykańskim stanie Utah doszło do trzęsienia ziemi. W wyniku wstrząsów zamknięty pozostaje międzynarodowy port lotniczy Salt Lake City. Trzęsienie osiągnęło magnitudę 5,7 w skali Richtera.
Reklama

Lokalne władze podały, że trzęsienie ziemi miało swoje epicentrum w pobliżu miejscowości Magna w stanie Utah, 20 km na zachód od lotniska w Salt Lake City. Wstrząsy spowodowały przerwy w dostawie energii elektrycznej do dziesiątek tysięcy gospodarstw domowych. Według pomiarów sejsmologicznych, było to najsilniejsze trzęsienie ziemi, jakie odczuł stan Utah od 1992 r. Do chwili obecnej nie ma doniesień o poszkodowanych.

Po porannych wydarzeniach międzynarodowe lotnisko Salt Lake City pozostaje zamknięte do odwołania. Kierownictwo portu apeluje, aby pasażerowie mający zaplanowane wyloty nie przyjeżdżali na lotnisko i pozostali w domach.


Infrastruktura lotniska na pierwszy rzut oka nie została uszkodzona, jednak dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa potrzebna będzie szczegółowa inspekcja m. in. budynków terminali. Loty cargo zostały już wznowione, jednak przyloty i odloty pasażerskie są dotychczas odwoływane.

Salt Lake City jest jednym z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych Delta Air Lines i to głównie operacje tego przewoźnika zostały zaburzone. Do godziny 12:00 czasu lokalnego (19:00 czasu polskiego) anulowano 97 wylotów i 81 przylotów. Przewoźnik nie wydał dotychczas żadnego komunikatu w tej sprawie.

Aktualizacja 20:35: Budynek terminala lotniska mógł zostać poważnie uszkodzony.

„Cieszymy się, że nasi pracownicy i pasażerowie pozostają bezpieczni po trzęsieniu ziemi w pobliżu międzynarodowego lotniska w Salt Lake City. Obecnie współpracujemy z kierownictwem portu, aby jak najszybciej uzyskać dostęp do naszych obiektów i powierzchni operacyjnych przed wznowieniem lotów pasażerskich” – napisała w oświadczeniu Delta Air Lines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama