×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japonia przywraca wizy dla Polaków


Japonia wstrzymuje ruch bezwizowy dla obywateli polskich, podała Ambasada RP w Tokio. Zasada ta będzie obowiązywała do odwołania.


Bez wizy będzie można wjechać do Kraju Kwitnącej Wiśni do 20 marca włącznie. Nie wiadomo jak długo będą obowiązywały nowe reguły i jaka dokładnie będzie procedura starania się o dokument. 


Jest to reakcja japońskiego rządu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Europie. Wcześniej Japonia była jednym z najbardziej dotkniętych krajów azjatyckich przez koronawirusa. Zarazę udało się jednak dość szybko stłumić m.in. przez surowe restrykcje i bardzo odpowiedzialne zachowanie obywateli. Jak podaje "The New York Times" dotąd odnotowano tam ponad 1,5 tys. przypadków zakażenia. Zmarło 35 osób.

Dotychczas, dla polskich obywateli udających się do Japonii obowiązywał ruch bezwizowy, przy podróżach turystycznych, prywatnych i biznesowych do 90 dni. 

fot. Dominik Sipinskigość_ca762 - Profil
gość_ca762
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie