×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Donald Trump obiecał pomoc dla Boeinga


Amerykański prezydent zapowiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych ochroni Boeinga przed negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa.


Boeing poinformował, że rozmawia z urzędnikami administracji Trumpa na temat potencjalnej pomocy finansowej dla producentów samolotów i spółek z nimi współpracujących. Donald Trump zasugerował, że wsparcie dla Boeinga i innych firm z branży lotniczej będzie częścią oczekującego planu pomocy gospodarczej.

- Musimy chronić Boeinga. […] Bez wątpienia musimy mu pomóc – skomentował Trump.

Producent od ubiegłego roku pogrążony jest w kryzysie - od kiedy jego najlepiej sprzedawany model, boeing 737 MAX został uziemiony na całym świecie z uwagi na dwie tragiczne katastrofy z udziałem tych maszyn, w których łącznie zginęło 346 osób. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa, popyt na przewozy lotnicze drastycznie zmalał i oczekuje się, że powrót do wcześniejszego stanu zajmie kilka lat.

Prawdopodobnie wpłynie to na unieważnienie, bądź opóźnienie wielu zamówień na nowe samoloty, w tym również na maszyny Boeinga. W zeszłym tygodniu Air Canada poinformowała o rezygnacji z zakupu jedenastu zamówionych maxów."Wykorzystujemy wszystkie nasze zasoby, aby utrzymać działalność. Gotowy dostęp w krótkim terminie do publicznych i prywatnych środków będzie kluczowy dla linii lotniczych, lotnisk, dostawców oraz producentów samolotów" –
podaje w komunikacie Boeing.

Ostatnio informowaliśmy, że amerykańscy przewoźnicy oczekują ponad 50 mld dolarów pomocy publicznej od rządu USA. To niewątpliwie jeden z najtrudniejszych okresów dla branży lotniczej w historii. Rozmowy amerykańskiego producenta z Białym Domem wciąż trwają i mają zapewnić również pomoc dla General Electric, Spirit Aerosystems oraz lotnisk, dla których wsparcie finansowe nie jest uwzględnione we wspomnianej kwocie.  Trump poinformował, że pierwsza pomoc będzie dostępna w przeciągu dwóch tygodni.

W marcu br. Boeing zaciągnął pożyczkę w wysokości 13,8 mld dolarów, którą udało mu się zabezpieczyć już w styczniu br.

Fot. mat. prasowe
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie