×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus wstrzyma produkcję w Hiszpanii oraz Francji


Producent samolotów wstrzymał na okres czterech dni produkcję w Hiszpanii oraz Francji aby zastosować się do nowych wymogów nałożonych przez rządy, których celem jest powstrzymanie pandemii koronawirusa.


12 marca br. Airbus poinformował, że jeden z pracowników firmy w zakładzie w Getafe w Hiszpanii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w organizmie. W ramach środków ostrożności współpracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą zostali poproszeni o poddanie się kwarantannie domowej na kolejne 14 dni. 

Zarówno Hiszpania, jak i Francja wprowadziły od tego czasu bardziej restrykcyjne zasady odnośnie przemieszczania się jak również odnośnie warunków pracy. Aby dostosować się do nałożonych wymogów producent samolotów wstrzymał od dzisiaj (17.03) na okres czterech dni pracę w swoich francuskich i hiszpańskich zakładach.

- Zapewni to wystarczający czas na wdrożenie rygorystycznych warunków bezpieczeństwa oraz czystości w zakresie higieny, czyszczenia i dystansowania się, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności w nowych warunkach pracy – podaje w komunikacie Airbus.

Spółka stara się umożliwiać pracę zdalną każdemu pracownikowi, który byłby w stanie wykonywać niezmienione obowiązki w domu. Niestety większość osób pracujących przy linii montażowej nie jest w stanie pracować poza fabryką stąd konieczna była przerwa na wprowadzenie niezbędnych zmian.

W Tuluzie we Francji znajdują się największe zakłady montażowe Airbusa, jak również jego główna siedziba. Producent produkuje tam maszyny z rodziny A320 a także wszystkie samoloty szerokokadłubowe, takie jak A330 i A350, czy A380. Kryzys wynikający z wybuchu pandemii koronawirusa prawdopodobnie dotknie również dostawców Airbusa.

Fabryki w Wielkiej Brytanii, gdzie producent wykonuje skrzydła lub w Niemczech, gdzie buduje część swoich kadłubów i ma drugą co do wielkości grupę linii montażowych mogą działać w najbliższym okresie bez znaczących zmian.

Fot. mat. prasowe
gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie