Airbus wstrzyma produkcję w Hiszpanii oraz Francji

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
17 marca 2020 14:54
2 komentarze
Producent samolotów wstrzymał na okres czterech dni produkcję w Hiszpanii oraz Francji aby zastosować się do nowych wymogów nałożonych przez rządy, których celem jest powstrzymanie pandemii koronawirusa.
Reklama

12 marca br. Airbus poinformował, że jeden z pracowników firmy w zakładzie w Getafe w Hiszpanii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 w organizmie. W ramach środków ostrożności współpracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą zostali poproszeni o poddanie się kwarantannie domowej na kolejne 14 dni.

Zarówno Hiszpania, jak i Francja wprowadziły od tego czasu bardziej restrykcyjne zasady odnośnie przemieszczania się jak również odnośnie warunków pracy. Aby dostosować się do nałożonych wymogów producent samolotów wstrzymał od dzisiaj (17.03) na okres czterech dni pracę w swoich francuskich i hiszpańskich zakładach.

- Zapewni to wystarczający czas na wdrożenie rygorystycznych warunków bezpieczeństwa oraz czystości w zakresie higieny, czyszczenia i dystansowania się, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności w nowych warunkach pracy – podaje w komunikacie Airbus.

Spółka stara się umożliwiać pracę zdalną każdemu pracownikowi, który byłby w stanie wykonywać niezmienione obowiązki w domu. Niestety większość osób pracujących przy linii montażowej nie jest w stanie pracować poza fabryką stąd konieczna była przerwa na wprowadzenie niezbędnych zmian.

W Tuluzie we Francji znajdują się największe zakłady montażowe Airbusa, jak również jego główna siedziba. Producent produkuje tam maszyny z rodziny A320 a także wszystkie samoloty szerokokadłubowe, takie jak A330 i A350, czy A380. Kryzys wynikający z wybuchu pandemii koronawirusa prawdopodobnie dotknie również dostawców Airbusa.

Fabryki w Wielkiej Brytanii, gdzie producent wykonuje skrzydła lub w Niemczech, gdzie buduje część swoich kadłubów i ma drugą co do wielkości grupę linii montażowych mogą działać w najbliższym okresie bez znaczących zmian.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2020-03-23 23:13   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Boeing również zawiesza od 25 marca produkcję samolotów. Dotyczy to zakładów w Everett i Renton. Decyzja ta jest związana ze śmiercią jednego z pracowników firmy którego powodem był COVID-19
gość_6c12b 2020-03-18 17:56   
gość_6c12b - Profil gość_6c12b
Podwozia do A350 oraz przekładnie sterowników lotu do A320 są produkowane w zakladach goodrich w podkarpackim
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama