Indie nie wpuszczą pasażerów z Europy oraz Turcji

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
17 marca 2020 08:40
Indie od 18 marca br. nie będą wpuszczać na swoje terytorium pasażerów z większości europejskich państw oraz z Turcji. Dodatkowo osoby przylatujące z czterech arabskich krajów zostaną objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną.
Reklama

Indyjski rząd z uwagi na rosnącą liczbę zakażonych koronawirusem zabronił wstępu na teren państwa obywatelom państw Unii Europejskiej, Wlk. Brytanii, Norwegii, Szwajcarii, Islandii oraz Turcji. Pasażerowie z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Omanu oraz Kuwejtu będą objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną po przekroczeniu granicy Indii. Rząd w Delhi wcześniej podjął decyzję, aby odizolować osoby przyjeżdżające z Chin, Iranu, Włoch, Korei Południowej, Francji, Hiszpanii oraz Niemiec na 14 dni.


„Żadna linia lotnicza lecąca do Indii nie może wpuścić na pokład osoby pochodzącej z tych państw. […] Obie regulacje są tymczasowe i będą obowiązywać do 31 marca 2020 roku. W międzyczasie będziemy monitorować sytuację” –
informuje Indyjski Ministerstwo Zdrowia i Rodziny.

Zakaz wpłynie na operacje lotnicze wielu linii lotniczych, które będą musiały odwoływać loty do Indii do końca tego miesiąca. Dotychczas w tym państwie zdiagnozowano 114 przypadki zakażeń koronawirusem.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama