Grupa Air France/KLM ograniczy oferowanie nawet do 90 proc.

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 marca 2020 14:08
Grupa Air France/KLM jest zmuszona stopniowo ograniczać swoją działalność w ciągu następnych dni. Grupa zredukuje liczbę oferowanych miejsc potencjalnie o 70 do 90 proc. oraz uziemi całą flotę Airbusa 380, a KLM całą flotę Boeinga 747.
Reklama

Ograniczenie w oferowaniu ma trwać dwa miesiące, podczas których Grupa będzie monitorować rozwój sytuacji i w razie potrzeby na bieżąco dostosowywać swoje działania. W wyniku tej sytuacji Air France uziemi całą flotę Airbusa 380, a KLM całą flotę Boeinga 747.

Grupa Air France/KLM podjęła już szereg zdecydowanych działań w celu zabezpieczenia swoich przepływów pieniężnych:
  • Wprowadzono dodatkowe oszczędności, które wygenerują 200 mln euro w 2020 r ;
  • Zrewidowano plan inwestycji o 350 mln euro, do którego zostaną dodane oszczędności wynikające z zmniejszonej skali prac konserwacyjnych ;
  • Air France i KLM będą konsultować się z wybraną reprezentacją pracowników w sprawie kroków, które należy jeszcze podjąć w związku z oczekiwanym spadkiem aktywności, w tym projektu wdrożenia działalności częściowej ;
  • W ubiegłym tygodniu Grupa AIR FRANCE KLM zaciągnęła kredyt odnawialny na łączną kwotę 1,1 miliarda euro, a KLM zaciągnął kredyt odnawialny na łączną kwotę 665 milionów euro. Na dzień 12 marca b.r. Grupa i jej spółki zależne dysponowały kwotą 6 miliardów euro w gotówce i ekwiwalentach.
Pomimo podjętych działań, nadal następuje gwałtowne ograniczenie działalności Grupy w związku z epidemią. Dlatego już dziś Grupa prognozuje znaczne pogorszenie swojej sytuacji finansowej, w porównaniu z perspektywami przedstawionymi podczas publikacji jej rocznych wyników. Szacuje się, że spadek przychodów z działalności pasażerskiej wynikający ze zmniejszenia oferowania, zostanie zrekompensowany jedynie o około 50% przez spadek kosztów zmiennych przed wprowadzeniem kroków oszczędnościowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama