Chorzewski: Możemy się spodziewać dwucyfrowych spadków

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 marca 2020 13:21
1 komentarz
Jeśli potwierdzi się scenariusz niektórych ekspertów, że trudna sytuacja potrwa do czerwca br., możemy się spodziewać dużych problemów z płynnością finansową polskiej infrastruktury lotniczej.
Reklama

W wyniku decyzji rządu z ub. piątku wstrzymane zostały wszystkie międzynarodowe, a od dziś także krajowe połączenia lotnicze. Obecnie wykonywane są wyłącznie loty czarterowe oraz te w ramach operacji #LOTdoDomu.

Cała branża lotnicza, która już od tygodni odczuwała spadki związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, teraz po całkowitym zawieszeniu ruchu jeszcze mocniej odczuje wpływ koronawirusa na swoją działalność. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że cieżko przewidzieć do kiedy obowiązywać będą restrykcje.

- W Polsce możemy się spodziewać dwucyfrowych spadków operacji lotniczych i odpraw pasażerów w porównaniu z rokiem ubiegłym – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin w rozmowie. z wpn.pl.


- Trzeba pamiętać, że porty działają w pierwszej linii i są szczególnie narażone na skutki zakłóceń międzynarodowych. Dlatego w porcie powołaliśmy sztab kryzysowy, który codziennie analizuje nowe dane i na nie reaguje.

Przewoźnicy do przetrwania, odbudowy kondycji i dalszego rozwoju będą potrzebowali państwowych środków. Większość przewoźników, biorąc pod uwagę ogromne konsekwencje pandemii, ma nadzieję uzyskać pomoc od państwa.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_1dd01 2020-03-16 13:50   
gość_1dd01 - Profil gość_1dd01
KLM, Air France, BA, Easy latają do WAW, KRK, WRO ..
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama