×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe najdłuższe połączenie lotnicze na świecie. Przez koronawirusa


Od wprowadzenia zakazu wjazdu dla cudzoziemców do USA wielu przewoźników zawiesiło loty, bądź ograniczyło ofertę do tego państwa. Air Tahiti Nui przez amerykańskie obostrzenia wykonuje najdłuższe rozkładowe połączenie lotnicze na świecie, które jednocześnie jest lotem wewnątrzkrajowym.


Francuski przewoźnik w swojej siatce połączeń oferuje trasę z Paryża do Papeete, stolicy Polinezji Francuskiej. Połączenie dotychczas odbywało się z międzylądowaniem w Los Angeles. Od 13 marca, z uwagi na wprowadzony dekret Donalda Trumpa dotyczący zakazu wjazdu obcokrajowców do Stanów Zjednoczonych, linia była zmuszona do zaniechania wykonywania lotów z przesiadką w Kalifornii. Pasażerowie nie byliby wpuszczeni do USA oraz nie mogliby przesiąść się na swój rejs z Los Angeles do Papeete.


Air Tahiti Nui zamiast zmienić lotnisko, na którym odbywał się postój, zdecydowały się wykonywać wspomniane połączenie bezpośrednio, czyniąc je najdłuższym na świecie. Loty obsługuje boeing 787-9, z 294 miejscami na pokładzie, w tym 30 w klasie biznes, 32 w klasie ekonomicznej premium oraz 232 w klasie ekonomicznej. Aby sprostać wyzwaniu wykonania tego połączenie, zrezygnowano z cargo oraz wprowadzono limit pasażerów na pokładzie, aby nie przekroczyć maksymalnej masy startowej maszyny.


Trasa pomiędzy Tahiti a stolicą Francji liczy 15 715 km, czyli o 371 km więcej niż dotychczas najdłuższa trasa lotnicza na świecie, czyli ta z Singapuru do Nowego Jorku. Loty startują o godzinie 3:00 z Papeete, aby następnego dnia o godzinie 6:20 wylądować na lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Jako że Polinezja Francuska jest francuskim terytorium zamorskim bezpośrednie połączenie jest klasyfikowane jako trasa wewnątrzkrajowa.

Nie wszystkie loty w trakcie trwania 30-dniowego zakazu będą obsługiwane bezpośrednio. Aby móc w pełni wykorzystać przestrzeń samolotu 14 marca maszyna operująca z Tahiti do Paryża wykona postój w Vancouver, a 15 oraz 18 marca pasażerowie będą musieli przesiąść się na Gwadelupie, karaibskiej wyspie należącej do Francji.


Fot. mat. prasowegość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie