×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IHG Rewards Club obniża wymogi kwalifikacyjne dla stałych klientów


Kryzys wywołany pandemią koronawirusa uderza nie tylko w linie lotnicze, ale także sieci hotelowe. Wraz z narastającymi z dnia na dzień ograniczeniami w podróżowaniu stają one w obliczu konieczności modyfikacji zasad programów lojalnościowych.


Ze zrozumiałych względów wielu stałych klientów globalnych sieci hotelowych nie jest w stanie w dotychczasowym zakresie korzystać z noclegów w należących do nich obiektach. To z kolei stawia pod znakiem zapytania możliwość utrzymania w bieżącym roku wysokich statusów w hotelowych programach lojalnościowych. W zamian za kilkadziesiąt zrealizowanych rezerwacji rocznie gwarantują one liczne przywileje i cenne korzyści dla ich posiadaczy. 

W tej bezprecedensowej sytuacji sieć hotelowa IHG ogłosiła modyfikację aktualnych zasad dotyczących kwalifikacji na poziomy statusowe w swoim programie IHG Rewards Club. W konsekwencji w bieżącym roku kalendarzowym będą obowiązywać wyjątkowe, obniżone w stosunku do standardowych, progi kwalifikacyjne. 

  • dla statusu Gold 7000 punktów lub 7 kwalifikowanych nocy (zamiast 10 tys. punktów /10 nocy) 
  • dla statusu Platinum 30 tys. punktów lub 30 kwalifikowanych nocy (zamiast 40 tys. punktów / 40 nocy)
  • dla statusu Spire 55 tys. punktów lub 55 kwalifikowanych nocy (zamiast 75 tys. punktów / 75 nocy) 
Decyzja została podjęta biorąc pod uwagę bieżącą sytuację na świecie. Ponieważ jest ona bardzo dynamiczna i nie wiadomo ile będą trwały ograniczenia dotyczące podróżowania, nie można jednak wykluczyć dalszych rewizji tych zasad. 

Podobnych działań można spodziewać się w najbliższym czasie także ze strony innych sieci hotelowych. Hilton już poinformował swoich stałych klientów o pracach nad nowym, tymczasowym systemem kwalifikacji na 2020 rok. Poszczególne programy lojalnościowe mogą oferować także przedłużenie ważności zgromadzonych przez ich członków punktów, którymi można opłacać pobyty w hotelach, a także inne rozwiązania dostosowane do dzisiejszej, bardzo trudnej dla wszystkich sytuacji. 

gość_ca762 - Profil
gość_ca762
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie