×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT pomoże wrócić Polakom do kraju


LOT we współpracy z ambasadami i polskim rządem pomoże Polakom wrócić do kraju. Najprawdopodobniej zorganizowane zostaną specjalne czartery, na pokładzie których polscy obywatele będą mogli dostać się do kraju.


Ambasady we współpracy z LOT-em pomogą części Polaków wrócić do kraju – zapowiedział Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA w rozmowie z radiem RMF. Dokładniejsze szczegóły nie są znane na tę chwilę, ale konkretne decyzje mają zapaść jeszcze dzisiaj. 

Jest możliwość czarterów, to jest opisane w rozporządzeniu. LOT wspólnie z ambasadorami w innych państwach będzie monitorował sytuację. Ambasady, konsulowie będą pomagać Polakom. Sprawa jest świeża, będziemy to monitorować tak, żeby pomóc wszystkim, którzy potrzebują. Oczywiście tych casusów jest wiele, bo ktoś leci z drugiego końca świata, gdzieś się przesiada. Być może będzie musiał przylecieć gdzieś blisko Polski - mówił Szefernaker.

Jeszcze dziś zostaną ogłoszone specjalne połączenia czarterowe, które będą obsługiwane przez polski LOT. Polscy obywatele, którzy znajdują się za granicą i mają wątpliwości dotyczące jej przekroczenia powinni skontaktować się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych pod numerem +48 22 523 88 80. W sprawie organizacji powrotów do kraju obywatele powinni zwrócić się do polskiej placówki dyplomatycznej znajdującej się w kraju, w którym obecnie przebywają. 

fot. mat. prasowe
gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie