Wizz Air zawiesza wszystkie loty do Norwegii

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
13 marca 2020 13:15
1 komentarz
Węgierski przewoźnik począwszy od dzisiaj (13.03) zacznie zawieszać wszystkie swoje loty do Norwegii. Zmiany podyktowane są pandemią koronawirusa i potrwają do 3 kwietnia.
Reklama
Ostatnie połączenie wykonane przez Wizz Air z Norwegii odbędzie się 15 marca. Wstrzymanie lotów wynika z podjęciem przez Norwegię surowych środków mających zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Od dzisiaj każda osoba przylatująca do tego państwa będzie zmuszona przejść obowiązkową kwarantannę.

- Rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub przez aplikację, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród powyższych możliwości, klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wybierając najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę – informuje w komunikacie przewoźnik.


Węgierska linia lata na trasach:

  • z Gdańska do Ålesund,
  • z Gdańska, Katowic, Szczecina i Warszawy do Bergen,
  • z Gdańska do Bodø,
  • z Gdańska do Haugesund,
  • z Gdańska do Kristiansand,
  • z Gdańska do Molde,
  • z Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy, Wrocławia do Oslo-Torp
  • z Gdańska i Krakowa do Oslo-Gardermoen,
  • z Gdańska, Katowic, Szczecina do Stavanger,
  • z Gdańska do Tromso oraz Trondheim.

Ostatnio informowaliśmy, że na zawieszenie lotów do Oslo zdecydował się nasz narodowy przewoźnik LOT.

W obecnej chwili Ryanair nie podjął takich samych kroków, jednakże jest to zapewne kwestia kilku dni, czy godzin, gdy również podejmie decyzję o wstrzymaniu połączeń do Norwegii.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_678b3 2020-03-13 13:38   
gość_678b3 - Profil gość_678b3
Kompletna bzdura. 40% wymienionych tu połączeń nigdy nie miało miejsca. Wizz dopiero ZACZNIE latem (lipiec, sierpień) - jak Bóg da - latać na trasach z do Norwegii. Tak więc nie ma czego odwoływać na trasach z Krakowa do Norwegii bo lata stamtąd tylko do Oslo. Sprawdzajcie proszę informacje.
Pozdr. Rafał
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy