×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czechy, Słowacja, Węgry i Ukraina zamykają granice


Czechy podjęły decyzję o zamknięciu granic i wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni. Na dodatkowe środki bezpieczeństwa zdecydowały się także Słowacja, Ukraina i Węgry. Wszystkie działania mają związek z szerzącą się w Europie epidemią koronawirusa.


Czechy

Rząd w Pradze zdecydował się na przywrócenie kontroli granicznych na przejściach z Niemcami i Austrią. Wiele punktów zostanie zamkniętych. Dostępne będzie zaledwie 17 i to tylko dla obywateli z czeskimi paszportami. Czesi nie mogą także podróżować do krajów wysokiego ryzyka, do kraju nie będą wpuszczani obcokrajowcy. Dodatkowo znacząco ograniczono działanie kawiarni, barów, restauracji, urzędów użyteczności publicznej, instytucji kultury. Restrykcje dotyczące przejść granicznych wejdą w życie w piątek o północy, a te dotyczące życia obywateli - w piątek o godz. 6:00. 


Słowacja

Na wiele ograniczeń zdecydowała się także Słowacja. Do kraju nie wpuszczani będą podróżni z innych państw. Ograniczenia podróżne dotkną także Słowaków. Jak donosi agencja Bloomberga zdecydowano się także na zamknięcie lotnisk, szkół, pubów i restauracji. Zakazano działalności basenów, stoków narciarskich, miejsc zbiorowej rozrywki. Centra handlowe mają być zamknięte w weekendy. Wszystkie te restrykcje obowiązywać mają do odwołania. 

Węgry

Węgry postanowiły najszybciej jak to możliwe przywrócić kontrole graniczne na wszystkich przejściach. Do kraju nie wjedzie także nikt, kto przybywa z państw wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem, chyba że jest powracającym obywatelem - wtedy obowiązkowa będzie kwarantanna domowa lub szpitalna. Zdecydowano się także na zamknięcie szkół i uniwersytetów. Poważnie ogranicza się również działalność instytucji kultury organizujących wydarzenia mogące gromadzić większe skupiska ludzi. 


Ukraina

Ogólną decyzję o zamknięciu granic - w tym z Polską - podjęła także Ukraina. Póki co nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach obowiązywało będzie zarządzenie. Precyzyjne wytyczne i zalecenia zostaną sformułowane na najbliższym posiedzeniu rządu w Kijowie. Jednak nowe zasady mogą wejść w życie już dzisiaj wieczorem - podało rmf24.pl. Do 3 kwietnia obowiązuje kwarantanna kraju: zamknięte są szkoły i uczelnie. 

fot. mat. prasowegość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie