Trump: Ruch z Europy do USA wstrzymany

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
12 marca 2020 06:26
19 komentarzy
Na 30 dni zawieszone zostaną wszystkie podróże z Europy do Stanów Zjednoczonych - poinformował prezydent USA Donald Trump w orędziu wygłoszonym w Gabinecie Owalnym. Zakaz nie będzie obejmował Wielkiej Brytanii.
Reklama

Trump ocenił, że USA radzi sobie lepiej niż Europa w zwalczaniu koronawirusa.

- Unia Europejska nie podjęła takich samych środków ostrożności i ograniczeń podróży z Chin i innych zapalnych miejsc. W rezultacie znaczna część ognisk koronawirusa w USA rozpoczęła się od podróżujących z Europy - stwierdził.


Wcześniej USA zawiesiła podróże do Chin. - Teraz musimy podjąć takie same działania z Europą - stwierdził. Zakaz do Europy nazwał "mocnym, ale koniecznym krokiem".

Zakaz przyjazdu do USA z Europy nie dotyczy osób, dla których Stany Zjednoczone to miejsce stałego pobytu, oraz najbliższych członków rodzin obywateli USA - poinformował amerykański departament bezpieczeństwa wewnętrznego. Zakaz dotyczyć będzie większości osób bez paszportu USA, którzy byli w strefie Schengen w ciągu ostatnich dwóch tygodni.


Z Polski do USA latają obecnie tylko Polskie Linie Lotnicze LOT. Nie wiadomo jakie w tej sytuacji kroki podejmie polski przewoźnik.

W USA zanotowano ponad 1300 przypadków zakażenia koronawirusem.

#ban-do-usa
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e8f06 2020-03-12 23:11   
gość_e8f06 - Profil gość_e8f06
... czyli w skrocie ... hamerykanscy operatorzy z hamerykanskimi zalogami beda mogli dalej operowac na trasach a europejscy niech ida sie pasc ... oj nieczysto donald gra
gość_49cfc 2020-03-12 17:46   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Moim zdaniem żadna europejska linia lotnicza nie powinna obsługiwać tras do USA dopóki restrykcje nie zostaną zniesione. Przewóz dla tych, którzy będą mieli ochote poleciec i odbyć dwutygodniowa kwarantannę oraz dla Amerykanów wybierających się do Europy, powinny zapewniać linie amerykańskie. Przy takiej jednostronnej decyzji nie powinno być co do tego żadnej dyskusji.
gość_49cfc 2020-03-12 17:42   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
gość_5276e: jak to skąd rząd weźmie? Z naszych kieszeni, tylko takim źródłem dysponuje.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama