British Airways zawiesza wszystkie połączenia do Włoch

11 marca 2020 09:31
1 komentarz
Brytyjski przewoźnik poinformował, że wszystkie jego połączenia do Włoch znikną z rozkładu do 4 kwietnia 2020 roku. Decyzja jest podyktowana epidemią koronawirusa.
Reklama

Pasażerowie z wykupionymi biletami do lub z Włoch mogą zmienić termin swojego przelotu, zmienić kierunek podróży na Genewę lub Zurych, bądź wystąpić o pełen zwrot kosztów biletów. Do linii lotniczych, które również podjęły decyzje o wstrzymaniu lotów do Italii należy chociażby LOT, Ryanair, Wizz Air, czy airBaltic.

Wczorajszego poranka (10.03) brytyjskie MSZ nakłaniało podróżnych, aby ograniczyli wyjazdy do Włoch wyłącznie do tych niezbędnych.


"W świetle decyzji ogłoszonej przez włoski rząd oraz w związku z oficjalnymi wytycznymi rządu Zjednoczonego Królestwa w sprawie podróży skontaktowaliśmy się ze wszystkimi pasażerami, którzy mieli dziś odbyć podróż" – ogłosiła w komunikacie spółka.

Linia zawiesiła też połączenia do Izraela z uwagi na wymaganą przez tamtejszy rząd 14-dniową kwarantannę dla każdego przylatującego pasażera.

Brytyjski przewoźni w swojej siatce posiada połączenia do Bergamo, Bolonii, Brindisi, Florencji, Mediolanu (Malpensa oraz Linate), Neapolu, Palermo, Pizy, Rzymu Fiumicino, Tel Awiwu, Turynu, Wenecji oraz Werony. W sezonie letnim oferuje również loty do Bari, Cagliari, Katanii, Genui oraz Olbii.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

wojtek 2020-03-11 09:50   
wojtek - Profil wojtek
Ten TLV kłuje w oczy wśród wymienionych włoskich miast :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy