Bamboo Airways opóźnia inaugurację lotów do Pragi

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
11 marca 2020 11:30
Po wielu miesiącach negocjacji i przygotowań, nowy na wietnamskim rynku przewoźnik ogłosił rozpoczęcie operacji pomiędzy Hanoi a stolicą Czech. Teraz okazuje się, że loty zostaną przełożone przynajmniej o miesiąc.
Reklama

Uruchomienie trasy do Czech było zapowiadane przez przewoźnika już w październiku 2019 r. Mówiono wówczas, że loty będą obsługiwane przez cały rok, trzy razy w tygodniu. Ostatecznie, na początku lutego br. zapowiedziano, że Bamboo Airways będzie latał pomiędzy Pragą a Hanoi od 29 marca 2020 r. z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo – w środy oraz niedziele.
  • QH602 Hanoi 9:45 – Praga 16:00 (--3---7)
  • QH601 Praga 18:05 – Hanoi 10:40+1 (--3---7)
Uruchomienie lotów zostało jednak przesunięte o cztery tygodnie – pierwszy lot ze stolicy Wietnamu wystartuje 26 kwietnia 2020 r. Co ciekawe, przewoźnik nie wydał w tej sprawie oficjalnego komunikatu, a jedynie wprowadził zmiany do swojego systemu rezerwacyjnego i umieścił na stronie internetowej zaktualizowane banery reklamowe. Nie jest znana także oficjalna przyczyna opóźnienia lotów do Pragi, jednak można przypuszczać, że powodem jest ogólnoświatowa epidemia koronawirusa (SARS-CoV-2) i związany z nią gwałtowny spadek popytu na podróże lotnicze.


Bamboo Airways planuje obecnie także loty z Wietnamu do Niemiec – pierwsze połączenia z Hanoi i Ho Chi Minh do Monachium mogą ruszyć już w lipcu tego roku. Loty nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane.

Bamboo Airways to wietnamska linia lotnicza z siedzibą w Hanoi, należąca do FLC Group. Przewoźnik rozpoczął działalność w styczniu 2019 r. Linia wykorzystuje obecnie trzy B787-9 oraz oczekuje na dostawę kolejnych siedem samolotów tego typu. Linia podpisała ponadto listy intencyjne na kolejne dwadzieścia dreamlinerów. Wietnamski start-up prowadzi także rozmowy z Boeingiem dotyczące zakupu większych boeingów 777X. Flota linii obejmuje też jednego airbusa A319, dziewięć A320, trzy A321, cztery A320neo i cztery A321neo. Przewoźnik oczekuje na dostawę dwóch A321neo oraz posiada list intencyjny na kolejne 24 takie modele.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama