Włosi odizolują cały kraj. Duże ograniczenia dla obywateli

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 marca 2020 08:45
1 komentarz
Izolacja poszczególnych regionów we Włoszech zostanie rozszerzona na terytorium całego kraju - wynika z najnowszego dekretu wydanego przez włoskiego premiera. W ciągu doby liczba przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła o 1797.
Reklama

Włoski rząd wprowadzi szereg rozwiązań mających na celu ograniczenie epidemii koronawirusa. Według najświeższych danych, we Włoszech do tej pory odnotowano 9172 przypadki zakażenia koronawirusem, zaś w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych osób wzrosła o 1797. W wyniku działania wirusa ogółem zmarły 463 osoby, tylko w ciągu ostatniej doby śmierć poniosło 97 osób. Do tej pory udało się wyleczyć 724 zakażonych.

Premier Włoch ogłosił rozszerzenie przyjętego dekretu dotyczącego izolacji, która początkowo obejmowała region Lombardii oraz 14 prowincji na północy kraju, a teraz zostanie rozszerzona na całe terytorium kraju.

W związku z tym w całym kraju będą obowiązywać ograniczenia w poruszaniu się. Obywatele bez względu na region zamieszkania powinni przemieszczać się tylko w nagłych sytuacjach oraz do pracy. Zakazano organizacji jakichkolwiek wydarzeń publicznych w tym również sportowych, religijnych i kulturalnych. Szkoły i uniwersytety będą zamknięte do 3 kwietnia.

Policja będzie prowadzi kontrole na trasach międzymiastowych, dlatego też podróżujący samochodami czy innymi środkami transportu powinni dysponować niezbędnym zaświadczeniem o celu podróży, jakim może być podróż do pracy lub do szpitala. Pracodawcy z kolei powinni w miarę możliwości udostępniać pracownikom możliwość pracy zdalnej, aby minimalizować ryzyko zarażenia się wirusem.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_47b4a 2020-03-10 11:16   
gość_47b4a - Profil gość_47b4a
ryanair strasznie pazerny jak zawsze, lataja po calych Wlochach jak gdyby nic się nie stało.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama